Těžký zadek a hlava v klíně

Myslím si, že ti, kteří v Praze a dalších větších městech nejezdí městskou hromadnou dopravou, přicházejí o mnoho situací, které by se na jiných místech sotva odehrály a které jsou půvabné a třeba i drsné.
V neděli 1. listopadu jsem putoval tramvají číslo 9 na oběd a potom do redakce. Na posledním sedadle druhého vozu v pravé řadě seděla asi patnácti- až sedmnáctiletá dívka. Disponovala takovou tou přirozenou mladistvou krásou, zmalovaná ale byla tak, že jsem pojal podezření, že Halloween stále trvá. Ostatně, pro mnohé jiné dámy, které milují dráždivý a náročný make-up, je Halloween jediný den, kdy je jejich počínání obhájitelné. To je ale na jinou historku. Ta mladá slečna měla oči zabořené do displeje svého mobilního telefonu a nejspíš komunikovala s někým v tu chvíli hodně vzdáleným.
Na poslední chvíli se do vozu vsoukala i asi šedesátiletá žena nevábného vzezření. Mrskla dovnitř objemnou tašku, ve které měla celý svůj svět, po čtyřech a s klením zdolala dva vysoké schody a s funěním se postavila nad slečnu s mobilem. To už bylo evidentní, že je nacamraná jak zákon káže.
Tramvaj cukla a ona na slečnu převalila kus svého těla. Slečna se ale nehnula a dál se věnovala mobilu. Po chvíli se žena rozhodla, že si cosi vyndá z kabely a sesunula se pomalu po tyči k zemi. Dopadla na kolena a její hlava se díky cuknutí tramvaje v mžiku ocitla ve slečnině klíně. Ta ale opět nehnula brvou, jen zvedla mobil blíže k očím.
Žena cosi mumlala a ponořila se do kabely. Jakmile ji otevřela, vnitřku vozu se zmocnil nepříjemný zápach. Slečně to nevadilo, pořád se věnovala svému mobilu. Ukázalo se, že to, co žena hledá, nebyl doklad zdravotně postižené, kterým by dívku vykázala z místa k sezení, ale zřejmě již vícekrát použitý bonbón, do kterého se s chutí pustila.
Poté žena s funěním počala šplhat do polohy vzpřímené, ale protože jí to pro nadměrnou opilost nešlo, chytla dívku za svetr, který jí čouhal z rozepnuté bundy, a přitáhla si ho ku pomoci ve svém snažení. Když to pořád nahoru nešlo, čapla dívčino ňadro, docela pevně ho stiskla a přitáhla se tak do polohy stojící.
Nebudete tomu věřit, ale dívka se jen kapku nervózně podívala, kdo že se to její ženské chlouby chopil, a dál se věnovala mobilu. Bylo to absurdní, a naprosto absurdní pak v okamžiku, kdy se opilá žena zase chytila tyče a na důkaz díků pohladila dívku po tváři. Děvče totiž dál hledělo na displej a pohlazení vzalo jako přelet letadla ve výšce deseti kilometrů nad hlavou.
V ten moment se jakýsi muž rozhodl vykonat dobrý skutek a nabídl opilé ženě, aby se posadila na jeho místo. Transport na ně byl, pravda, složitý a neobešel se bez pádu, ale podařil se. Muž se pak postavil nad slečnu s mobilem a podezřívám ho z toho, že se mu hlavou honily myšlenky na to, jak by asi teenagerka přijala, kdyby její prso vzal do ruky on a chvíli ho žužlal. Skoro bych se vsadil, že by jí to bylo jedno, protože byla zrovna on-line.
Ve stanici Švandovo divadlo se osahaná a poslintaná dívka zvedla a s pohledem zabořeným do displeje vystoupila. Její přirozená mladistvá krása už byla dávno fuč.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)