Dozněl hlas, ze kterého mrazilo. Scott Weiland

Americký zpěvák Scott Weiland, známý z kapel Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, zemřel. Stalo se to 3. prosince, bylo mu 48 let a příčina smrti není známá. Pro mě osobně je to dvojitá smutná dávka. Weiland byl zpěvák, při jehož výkonech ve Stone Temple Pilots mě v devadesátých letech mrazilo a s jeho písněmi jsem prožil spoustu krásných i těžkých chvil. Smutné je to i proto, že je stejně starý.
Mými devadesátkovými ikonami byli a jsou Kurt Cobain, Eddie Vedder, Chris Cornell, Layne Staley a Scott Weiland. Tři z nich jsou už mrtví. Cobain, Staley a Weiland. Ti tři se narodili v šestasedmdesátém roce. Jako já.
Na Weilandových internetových stránkách stojí: „Scott Weiland zemřel ve spánku na turné se svou kapelou The Wildabouts v Bloomingtonu ve státu Minnesota.“ Ve čtvrtek večer napsal informaci o jeho smrti na svůj Twitter Dave Navarro, Weilandův kamarád, jinak kytarista skupiny Jane’s Addiction. Weilandovo tělo bylo nalezeno v autobuse, ve kterém kapela na turné cestovala. 3. prosince měla hrát v Medině a do konce turné měla naplánovaných ještě čtrnáct vystoupení.
Weiland se narodil 27. října 1967 jako Scott Richard Kline. V roce 1987 založil s Robertem DeLeoem skupinu Mighty Joe Young, z níž se později stali Stone Temple Pilots. Po úspěšných 90. letech a pěti studiových albech se skupina v roce 2003 rozpadla. Dohromady se dala opět v roce 2008, ale Weiland ji za pět let opustil.
V březnu 1998 vydal první sólové album 12 Bar Blues, které mělo experimentální zvuk, ale nezaznamenalo výraznější úspěch. V lednu 2009 mu vyšlo druhé sólové album „Happy“ in Galoshes, v roce 2011 vydal vánoční počin Most Wonderful Time of the Year a kompilační A Compilation of Scott Weiland Cover Songs obsahující tucet převzatých písní.
Letos vydal se svou kapelou The Wildabouts album Blaster. Den před jeho vydáním zemřel za nevyjasněných okolností ve věku 34 let její kytarista Jeremy Brown. Z důvodu závislosti na heroinu, o niž Weiland tvrdil, že ji překonal, a kvůli své prchlivé povaze se opakovaně dostával na titulky novin a čelil žalobám.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)