Podivná odpověď od onlineticketshop.cz

Ve středu jsem upozorňoval na podvodný prodej vstupenek na údajný koncert skupiny Pearl Jam 27. června 2016 v Praze, který nebyl dosud oznámen. Poslal jsem na server onlineticketshop.cz, který tak činil a nejspíš je provozovaný z Nizozemí, otázku, o co mu jde, a přišla mi odpověď.
Vpravdě podivná, protože pokud někdo takto přeprodává lístky, což je způsob, který je v mnoha oborech běžný, udivuje mě, že za to vybírá peníze v době, kdy ještě koncert není ohlášen a riskantně sází na „spolehlivý“ zdroj, který tvrdí, že příští týden bude koncert skupiny Pearl Jam oznámen. Tak to totiž stojí v dopisu.
Ve čtvrtek odpoledne navíc uvedený server přestal vstupenky na koncert prodávat. Pro mě osobně je v každém případě nadále krajně podezřelý a tím pádem nespolehlivý a podvodný. Takže bych od něho nekoupil ani lístek na fotbalové utkání FK Horní Zadní versus. Athletic Club Černá Bělá za dvacet korun.
Zde je znění dopisu, který mi přišel.

Dear mr Spulak,
koncert zatím nebyl oficiálně ohlášen, očekáváme ale, že k tomu dojde v průběhu následujícího týdne. Podle informací ze spolehlivého zdroje jsme vyrozuměli, že organizátor tento koncert brzy potvrdí, a proto jsme se rozhodli vstupenky na tento koncert nabídnout už nyní. Portál Onlineticketshop nabízí vstupenky na koncerty jako další (druhotný) prodejce.
Nabízíme vstupenky na koncerty, u kterých bude prodej vstupenek teprve zahájen, nebo na události, které jsou již vyprodány! To je důvod, proč můžeme nabízet vstupenky na koncert Pearl Jam už nyní. Rádi bychom Vás ujistili, že až organizátor koncert oficiálně potvrdí, zajistíme pro Vás vstupenky, které jste si objednali, a že tyto vstupenky obdržíte se 100% zárukou včas prostřednictvím e-mailu.
Pokud se koncert navzdory očekáváním neuskuteční, pak Vám samozřejmě vrátíme plnou cenu Vaší objednávky. V případě jakýchkoli dotazů se na nás laskavě obraťte e-mailem. Upřednostňujeme komunikaci v anglickém jazyce.
S přátelským pozdravem,
Jolanda van DijkPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)