Pusťme si nahlas Motörhead, zemřel Lemmy!

Několik posledních měsíců se světem nesly špatné zprávy o zdraví Lemmyho z Motörhead s dovětkem, že už má před sebou jen velmi krátký kus života. Nyní se obavy naplnily. V pondělí 28. prosince zpěvák a baskytarista britské kapely skonal. Bylo mu sedmdesát a bylo to dva dny poté, co se o rakovině dozvěděl.
Zprávu jako první zveřejnil rozhlasový moderátor a hudebníkův dlouholetý přítel Eddie Trunk. Později ji potvrdili zbývající členové skupiny prostřednictvím Facebooku.
„Neexistuje jednoduchý způsob, jak to říct…. Náš úžasný, šlechetný přítel Lemmy dnes zemřel po krátkém boji s extrémně agresivní rakovinou,“ napsali s tím, že se o nemoci dozvěděl až 26. prosince. Hudebník, který žil v Los Angeles, skonal doma v kruhu rodiny.
Členové kapely zároveň vyzvali fanoušky, aby si nahlas pustili Lemmyho hudbu, skupiny Motörhead a Hawkwind, podělili se o své příběhy a oslavovali život, protože tak by si to Lemmy přál. Připojili i link na facebookovou stránku věnovanou jeho památce – www.facebook.com/lemmykilmisterforlife, na níž mohou vyjádřit soustrast a podělit se o vzpomínky na hudebníka.
Od dnešního rána mi už volalo několik přátel. Skoro jsem měl pocit, že oni měli pocit, že jsem byl Lemmyho kámoš. Tak to ale samozřejmě nebylo, dokonce jsem s Lemmym nikdy neabsolvoval žádné osobní setkání. Přesto se od rána necítím být ve své kůži. Zemřel další rock’n’rollový frajer.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)