Jukebox Brian May

Na festivalu Rock for People mívají v posledních letech atrakci, kterou si občas s chutí dávám. Jmenuje se Live Jukebox a je to takový malý karavan, ve kterém sedí vícehlavá kapela a pro okolo stojící hraje naživo evergreeny a písničky, které mají rádi. Má styl, hity zvládá skvěle, a byť se muzikanti v parném létě uvnitř karavanu zarputile potí, podávají výkony, před nimiž lze jen smeknout.
Kytarista skupiny Queen Brian May se v těchto týdnech proměnil také v jakýsi koncertní jukebox. Obráží Evropu s muzikálovou zpěvačkou Kerry Ellis a na společných koncertech hrají písničky, které mají rádi, v naprosté většině coververze. Dochází samozřejmě na kousky od Queen, také však na skladby Beatles, Barbry Streisand, Kansas, Matta Monroa a dalších. Všechno to jsou sice hity, ale především coververze, navíc zazpívané Kerry Ellis, která má obdivuhodný rozsah, leč postrádá výraz a osobitost v projevu. Prostě muzikálová zpěvačka – při vší úctě.
Od chlapců z Live Jukeboxu očekávám, že budou hrát obstojně písničky jiných a bude z toho cítit radost a zábava. Koneckonců přehrávání coververzí je tradice z českých tanečních zábav, takže to sem tak nějak patří.
Od Briana Maye ale nic takového neočekávám. Má přece spoustu vlastních skvělých skladeb, s Kerry Ellis by také dali dohromady něco víc a nadto ji mohl klidně nechat doma, protože většina těch přezpívávaných písniček na jejich společném koncertě je pro mužské hlasy a Kerry prostě ony potřebné „koule“ nemá.
Prostě tím chci říct, že když civím do budky na kluky z projektu Live Jukebox, mám radost ze života. Když však koukám na to, jak Brian May, slavný Brian May, hraje coververze, radost mě opouští.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)