Možná budu zpívat v AC/DC. Fakt

Zpěvák skupiny AC/DC, Brian Johnson, má problém. Když teď bude zpívat v kapele, přijde o sluch. Sdělili mu to lékaři. Johnson už je zkušený chlap, a tak se rozhodl, že si nějaké koncerty odpustí, aby v budoucnu mohl zpívat dál. Protože je ale situace zřejmě vážnější, než to na první pohled vypadá, v prohlášení kapela napsala, že zrušené koncerty v Americe na konci letošního roku nahradí – jenom možná s hostujícím, tedy jiným, zpěvákem.
Jakkoli se to může zdát absurdní, neboť si lze sotva zrovna v téhle kapele představit jiný hlas než Johnsonův, přihlásilo se už pár mužů s lepším či horším hlasem a nabídli se, že by Johnsona na čas zaskočili. Je to věc odvahy a přebujelého ega, zároveň mimořádné nesoudnosti.
Což o to, když se o místo náhradního, chcete-li hostujícího zpěváka, ucházel Dave Evans, který v AC/DC v letech 1973 až 1974 působil, vypadalo to ještě vcelku logicky. Nejspíš chtěl opravdu pomoci a praví pamětníci jeho hlas možná pořád ještě znají. Jakmile se ale o pozici náhradního zpěváka začali ucházet další, bylo to komické. Kromě mnoha bezejmenných hochů to zkusil i Howlin’ Pelle Almqvist, vokalista švédských The Hives. A jeho argument? „Pokud mohu nějak pomoci, vězte, že jsem tady. Strávil jsem mnoho let na těch největších světových pódiích a podle mnohých jsem ten nejlepší rockový frontman. Na základě reakcí z Austrálie si myslím, že vaše publikum mě má opravdu rádo. Vaše skladby zpívám už od šesti let. Prosím, AC/DC, zvažte můj návrh,“ napsal na Facebook.
V posledních dnech se zkrátka ukázalo, že je skoro jedno, kdo bude na těch pár koncertů u AC/DC zaskakovat. Je sice nad slunce jasné, že ať by to byl kdokoli, bude to průšvih, ale o to nejde. Vepsat si do profilu účinkování v AC/DC už přece něco znamená, navzdory nesmyslnosti celé té představy.
A tak jsem napsal kapele AC/DC také, s tím, že jsem ideální kandidát. Zde je můj hot mail: „Ahoj kluci, jsem Jarda, narodil jsem se v Broumově a mám přesně takovej hlas, jako Brian, ačkoli tem píčus Vladys tvrdí, že jsem lepší. Je ale alkoholik, tak nevím, může kecat. Moc mu nevěřím, navíc se před tejdnem ztratil. Můžu vám ale pomoc s těma koncertama v Americe. Brian to pak naoplátku může vzít na pár kšeftů za mě v mé právě vznikající kapele „S pravdou dovnitř“ (tedy With Truth Inside), se kterou budeme hrát plnohodnotnej rock, podobnej tomu vašemu, jen víc speedy. Kluci, pomůžu vám a beru to. Jenom nemůžu v září, to budou u nás doma dožínky a na těch nesmím chybět, protože je tam bude fakt prča a z Bruntálu přijede i Bobina. V půlce října taky nemůžu, to jedu s našima k tetě na Slovensko, a v půlce listopadu mi přivezou uhlí a budu ho muset složit, protože mít ho měsíc před barákem, sousedům by z toho jeblo. Vědí prd o pravověrný bigbítový krvi, která koluje v mých žilách. Jinak jste fakt super, zdravím vás z Prahy. Počítejte se mnou, rovnou to dávám na Facebook. Jarda.“
No, takže jsem pětistý čtyřicátý osmý kandidát na post zpěváka AC/DC. A možná mi kapela ani neodpoví, ten mail jsem psal česky.Komentáře [ 1 ]

  • pavel f. napsal:

    Haha konečně něco veselýho v tomhle divným světě.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)