Rolling Stones nebyla první britská kapela na Kubě. Hráli tam už Manics

V médiích se po pátečním koncertu skupiny Rolling Stones na Kubě objevily informace o tom, že to byla první britská kapela, která na Ostrově svobody koncertovala. Není to pravda, tedy alespoň pokud hovoříme skutečně o britských kapelách.
V roce 2001 totiž vystoupila v Karl Marx Theatre v Havaně skupina Manic Street Preachers z Walesu. Byl kolem toho velký poprask, nicméně členové formace jsou levicově zaměření a koncert na Kubě si mocně vyjednali kvůli svému životnímu postoji. Setkali se tehdy i s kubánským prezidentem Fidelem Castrem a odehráli samozřejmě vyprodaný koncert.
Později se k němu stavěli poněkud zdrženlivě a i o své levicové orientaci hovořili jako o přílišném zápalu mládí. Cit pro sociální nespravedlnost kapele ale zůstal, měla ho v sobě vždy. Připojuji dokument z pobytu Manic Street Preachers na Kubě.
Spojené království Velké Británie a Severního Irska tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. Rolling Stones tedy byla první anglická kapela, která na Kubě hrála. A byla první britská kapela, která na Kubě hrála pod širým nebem.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)