Svobodu Tibetu!

V noci někdo poškodil vlajky Číny, které nainstalovala parta kolem prezidenta Zemana po pražských ulicích, aby tak demonstrovala svou devótnost k asijskému komunistickému režimu. Je to její názor, těžko jí ho brát. Ostatně, soudě podle preferencí hlavy státu je to asi i názor většiny jeho voličů, možná dokonce většiny Čechů.
V demokratické společnosti by ale měli Zeman a jeho tým respektovat to, když někdo vyjádří opačný názor. Neměli by ho častovat pojmem „fašizující“, jak činí. Pokud někdo svůj názor demonstruje tak, že poničí čínské vlajky (nepamatuju si, že by při oficiálních návštěvách jiných hlav států byly ulice zdobeny prapory jejich zemí, tohle je velké české nahrbení), je to důsledek velkého zklamání, který lze pochopit. Nikdo nebyl zmlácen, nikdo nebyl zabit, poničeny byly pouze vlajky země, ve které je totalitní režim a která si pro sebe v minulosti silou uzmula území, jež jí nepatří. Je to zkrátka symbol, gesto.
Ani já nevítám návštěvu čínského prezidenta u nás s nadšením. Beru ji jako důsledek posledních prezidentských voleb, kdy se ukázalo, že mnoha našim občanům chybí bytí pod nadvládou jiné komunistické země, ve které se porušují lidská práva. Bohužel.
Můj názor na to vše je následující: SVOBODU TIBETU.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)