Tak vypadala zbraň, kterou se zastřelil Kurt Cobain

Cobainova zbraňPolicie v americkém Seattlu zveřejnila fotografie brokovnice, kterou Kurt Cobain, zpěvák a kytarista skupiny Nirvana, použil při sebevraždě před více než dvaceti lety. Detektiv Mike Ciesynski z útvaru pro odložené případy na policii v Seattlu drží Cobainovu zbraň v různých úhlech na pěti fotografiích, které byly 16. března zveřejněny na webové stránce policejního útvaru (http://tinyurl.com/hn4q8bk).
Snímky vznikly v červnu 2015, následně je 3. března letošního roku zařadili do počítačového systému Seattlu a od té doby jsou součástí vyšetřovacího spisu, informovala policie. Není přitom jasné, proč byly pořízeny loni a zveřejněny až letos.
Cobainovu tělo se našlo 8. dubna 1994 v Seattlu ve státě Washington. Vyšetřováním se zjistilo, že několik dní předtím šel do skleníku vedle svého domu a užil velkou dávku heroinu. Pak se zastřelil brokovnicí kalibru 20. Jeho smrt označili vyšetřovatelé jako sebevraždu.
V roce 2014 Ciesynski znovu přezkoumal vyšetřovací spis k případu a prohlásil, že nenašel žádné nové informace, které by změnily závěr policie, sice že si Cobain vzal život sám.
Na místě sebevraždy našel nicméně čtyři cívky nevyvolaného filmu. Policie zveřejnila v roce 2014 dvě z těchto fotografií a nyní i 34 dalších, protože od veřejnosti dostala četné žádosti.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)