Gwen Stefani bez chuti a emocí

Deset let uběhlo od doby, kdy Gwen Stefani, sólistka i zpěvačka skupiny No Goubt, naposledy vydala sólovou desku. V letech 2003 až 2007 patřila mezi nejúspěšnější popové zpěvačky světa a její alba Love. Angel. Music. Baby. (2004) a The Sweet Escape (2006) dosáhla miliónových prodejů. Pokud se to podaří i novince This Is What the Truth Feels Like, bude to malý zázrak.
Zpěvačka na desce popisuje svůj osobní život. Věnuje se zejména nedávnému rozchodu s manželem, zpěvákem a kytaristou skupiny Bush Gavinem Rossdalem, a nalezení nové lásky v náručí countryové hvězdy Blakea Sheltona. Je to hezký leitmotiv, nicméně tím plusy alba v podstatě končí.
Gwen Stefani se diplomaticky obklopila řadou lokálně slavných producentů, od kterých se dnes už ani tak neočekávají dobré skladby, ale vykouzlení syntetických zvuků v nich, aby překryly melodickou a vlastně i hudební prázdnotu. V ani jedné ze třinácti písniček není patřičná popová chuť ani emoce, není v nich silná melodie ani přesvědčivý zpěv.
Stefaniové pop s prvky r’n’b a dancehallu je sice slušně vyprodukovaný, ale chybí mu originalita a hudební obsah. Možná se měla věnovat spíše novému albu svých No Doubt, protože v té kapele má kolem sebe spoluhráče, kteří jí jistě dopomohou dosíci soudnosti v tvorbě.

Gwen Stefani: This Is What the Truth Feels Like
Universal Music, 45:03
Hodnocení: 40 %

(Tato recenze vyšla 29. března 2016 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)