Vědro fikce od Hollywood Undead, čili Když se to neumí

V sobotu večer jsem se vypravil do pražského Fora Karlín na americkou raprockovou kapelu Hollywood Undead a byl jsem svědkem koncertu, který byl z velké části z playbacku. Pravda, je to fenomén doby, takže proti němu člověk nic nenadělá. Může se ale o „zážitek“ podělit.
Moderní technologie umožňují mnoha muzikantům a lidem, kteří by jimi rádi byli, dosáhnout dokonalého zvuku, krásných vícehlasů či plného soundu. Využívají se tedy zhusta.
Kapela Hollywood Undead je v mnoha ohledech „zajímavá“. Třeba tím, že nemá frontmana, a místo něho na pódiu poletuje několik chlapců snažně rapujících a předstírajících zpěv. Nikdy by ale tak pevné a přesvědčivé pasáže nezazpívali, protože na to naživo prostě nemají. Zařadili totiž do koncertu kousky z coververzí písniček Seven Nation Army od The White Stripes a Du hast od Rammstein, na které neměli hudební playback. Výsledek byl vskutku žalostný, takže jsem si v tu chvíli uvědomil, jak je pro Hollywood Undead playback klíčový. Nemít ho, byl by to večer k uzoufání.
Na druhou stranu by se měli více snažit být alespoň dobrými ochotníky. Když z reproduktorů znějí báječné vícehlasy, bylo by dobré, aby neměl mikrofon u huby jenom jeden z rapperů na pódiu, nýbrž alespoň tři, aby byla fikce dokonalá. Také mě napadlo, že bychom letos mohli na festival Broumovská kytara Hollywood Undead přivézt, protože by nás to nic nestálo. Stačilo by jen sehnat jejich cédéčko (mám ho), oslovit v hospodě pár kumpánů, kteří budou ochotni na pódiu předstírat, že jsou Hollywood Undead, prdnout jim na ksichty masky a poprosit je, aby se tvářili, že dorazili z Ameriky a jsou fakt dobří. Bezpečně by nikdo nic nepoznal.
Ano, připouštím, že bez hudebních a vokálních podkladů si to už dnes spousta kapel nedokáže na pódiu představit. U mnohých je to koncertní základ, jinak by byla ostuda a pád na úřad práce. Přijde mi to ale poněkud, řekněme, neférové.
Leda by ceny vstupenek tihle borci sundali na polovinu těch dnešních, a kdo by chtěl, mohl by zaplatit tolik, kolik se normálně platí za divadelní představení.Komentáře [ 3 ]

  • Martin napsal:

    Koukám, že o kapele typek neví vůbec nic. Klasika :D

  • Lucie napsal:

    Myslim že tenhle týpek o tom ví dost. Hollywood undead jsem měla vždy moc ráda a když tu byli minule koncertovat tak jsem si ihned koupila lístek. No koncert byl celkem fajn ale vubec mě to nějak nenadchlo. Když jsem akpelu viděla na živo bylo to pro mě zklamání. Navíc cena lístku byla dost vysoká. 800 za tuhle kapelu už bych nevyhodila. To si raději připlatim tu tisícovku a pujdu na pořádnej koncert a ne na playback. A tenhle „týpek“ ví o hudbě rozhodně víc než kdokoliv z nás co to tu komentujeme :)

  • Matěj napsal:

    Naprosto souhlasím s Martinem. Naopak nesouhlasím s Lucií. Cena je naprosto úžasná, ale jen pro někoho, kdo je opravdu uznává, což vy asi nejste Lucie. A podle vás autor této ,,recenze“ ví o hudbě hodně? Jak myslíte, názor vám brát nebudu. Ale já mám názor, že to klidně může být někdo, kdo na koncertu vůbec nebyl a jen plácá nesmysly. A jak autor mluvil o tom, že by nikdo nepoznal, kdyby si na nějaký ten festival dotáhli pár chlapů z hospody, tak se šeredně pletl. Je spoustu lidí, kteří Hollywood Undead milují, stejně jako já. A přesně takoví lidé by to poznali vážení ;). A když už někdo zdvihne takhle těžké ,,obvinění“, tak by měl doložit něco, co čtenáře opravdu přesvědčí. Ne jako autor této ,,recenze“. On to zakládá na svých domněnkách. Četl jsem spoustu recenzí na koncerty od Hollywood Undead a až na jednu, žádná nebyla tak nesmyslná jako tahle. Tady si jen autor, dejme tomu vybíjí zlost, protože ho pravděpodobně koncert (jestliže na něm vůbec byl) nepřekvapil. To je pro změnu jen můj názor. A někdo, kdo má Hollywood Undead opravdu rád, jako já, ochotně zaplatí 800,- bez keců. Jak říkám, podle mě je autor tohoto článku jen zaujatý. Toť vše. ;)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)