Pódium AC/DC už stojí, je na něm zvon, děla jsou připravena a kapela přijede dnes

ACDC3ACDC1
V sobotu v jedenáct hodin dopoledne jsem měl tu možnost být přítomen na letišti v pražských Letňanech přípravám na koncert AC/DC. V zásadě se nedělo nic, co by jeden nečekal. Všichni pracovali, mělo to systém, kolem stály kamióny a kdo by hledal někoho z kapely, měl by smůlu, protože ta ještě nebyla v Praze. Podle Roberta Porkerta z pořádající agentury Live Nation přiletí během sobotního odpoledne.
Technické věci vysvětloval Dale Skjerseth, production manažer kapely AC/DC. Mimochodem, tenhle chlapík jezdil na turné mimo jiné s Rolling Stones a bylo na něm kouzelné, jaký klid z něho vyzařoval ve chvíli, kdy odpovídal na otázky novinářů a za zády mu tepalo srdce stavby za mnoho miliónů dolarů.
Řekl, že pódia pro turné AC/DC jsou v Evropě tři. Konstrukci každého z nich vozí sedmnáct kamiónů, třicet dalších veze produkci a lidi převáží sedm autobusů. Jenom osvětlení a reproduktory váží 120 tisíc tun. Ubezpečil nás také, že koncertní aparatura je dostatečně silná a moderní, takže bude všude skvěle slyšet, tím spíš, když disponuje takzvaným zpožďovacím efektem, který zajišťuje, aby se na velkém prostoru zvuk takzvaně netloukl.
Řekl také, že Angus Young má čtyři kytary, což je prý dost, protože v každé písni přece hraje jenom na jednu. Ten obrovský zvon, který ke koncertu AC/DC patří, je z laminátu a během vystoupení se bude pálit z dvanácti děl. Velký pyrotechnický efekt bude hned na začátku, další při skladbě Highway To Hell a poslední na konci nedělního koncertu.
A pokud jde o zranění Axlovy nohy, kvůli kterému na prvních koncertech v roli zpěváka AC/DC seděl, je to už prý lepší a Axl bude při vystoupení chodit a také sedět. Podle toho, jak se bude cítit.
Takže zítra na AC/DC. Bude nás tam šedesát tisíc, a vstupenky jsou ještě v prodeji.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)