Festival Aerodrome zdobilo všech pět kapel

Ve středu večer se v pražské Tipsport Areně na Výstavišti odehrál třetí ročník rockového Aerodrome Festivalu. Původně se měl konat pod širým nebem v areálu v Letňanech, ale protože předpověď počasí byla vrtkavá a zájem diváků nižší, než se předpokládalo, přesunula se akce do hokejové haly.
Post hvězdy programu potvrdili v závěru američtí Korn. Přestože tahle parta v posledních rocích již neprochází zásadním stylovým vývojem, na konci devadesátých let spoluvytvářela zvuk tehdejšího nu metalu a ten stále ctí. Je energická, agresivní, zpěvák Jonathan Davis ve svém projevu dostatečně výstřední, prostě poctivá tvrdá kapela.
Britští Bring Me The Horizon zase ve svém vývoji postupují. Od metalcoru ze svých počátků se dostali k alternativnímu elektronickému pop rocku. Jejich písně stojí na dravých slokách a melodických refrénech, také na zvucích a vokálech, které formace při vystoupení pouští z předtočených smyček. V tomto ohledu je to moderní kapela. Kouzlo pro všechnyto ale nemá.
Kanadská formace Billy Talent má velmi osobitý zvuk, ve kterém vždy záleží na tom, jestli zpěvák Benjamin Kowalewicz zazpívá dobře. V Praze to střídal, a tak některé skladby byly naživo strhující, některé méně přesvědčivé. Celkově měl ale set téhle kapely dobrou energii a fanoušci v příjemně zaplněné hale jí podlehli.
Legendární američtí punkrockeři Bad Religion nic nového – podle očekávání –nevymýšleli. Zahráli své oblíbené skladby, představili svůj pozitivní sound, zpívali o věcech společenských i politických a zpěvák Greg Graffin předvedl, že má sice už hodně šedivé vlasy, ale jeho hlas je stále neskonale příjemný.
Zebrahead z Kalifornie byli skvělí na rozehřátí. Své melodické punkrockové písničky, ne však nějak extra nápadité, rozprostřeli do tvaru zábavného vystoupení. Ideální na začátek takové akce, solidnější ale spíše do zaplněného klubu než velké haly.
Festival Aerodrome ve výsledku vlastně slušivě zdobilo všech pět zúčastněných kapel. Byl to příjemný rockový večírek pro pamětníky i ty, kteří na scéně hledají moderní hudební kroky.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)