Podělaná náplast

Ne že bych si nemyslel, že zdravotnictví je z velké části byznys, jehož bych měl být při troše špatné konstelace součástí, čili jednou z dutých trubiček, kterými putují těm, kteří jmenovaný byznys ovládají, příjmy ze zdravotních pojišťoven a našich peněženek. Je to ale cejch doby, snažím se přivírat oči a jen tu a tam pohodím kolem sebe moudrost varující beztak hluché okolí před podlehnutím zdravotnímu systému doby.
Někdy se do něho ale prostě dostanete. Například když vás bolí palec na noze s podezřením na zarůstající nehet a chirurg, který se na vás podívá a ledově klidně konstatuje, že je třeba nehet vyříznout, pak se to sešije a potom se to bude léčit na plíseň. Protože to fakt bolí, člověk by si to klidně nechal rovnou udělat. Jenomže chirurg naštěstí nemá čas, a tak si přes noc řeknete, že ještě zajdete na kožní, když už tam je ta plíseň.
Tam vám druhý den ráno docela milá doktorka řekne, že nehet nezarostl a je třeba ho pouze upilovat a pak zaléčit. Předesílám, že se na místo bolesti podívala zblízka. A tak jsem si večer nehet upižlal a bolest byla takřka okamžitě zažehnána, byť léčba pokračuje dále.
No, a takový upižlaný nehet je potřeba naplácat na noc mastí a přelepit. Jinými slovy mi do života vstoupila nutnost koupě tak triviální pomůcky, jakou náplast beze sporu je. Alespoň jsem si to myslel. Zašel jsem do lékárny Dr. Max a tam mi nabídli několik druhů náplastí, všechny opatřené logem této lékárny. Koupil jsem metrový flák a k tomu voděodolnou kusovou náplast. Poměrně záhy jsem ale zjistil, že tyto výrobky, byť se cenově pohybovaly kolem čtyřiceti korun za jednotku, jsou na prd.
Voděodolná náplast byla fajn do chvíle, než jsem si ji na okamžik smočil – ve vodě. Během několika pikosekund se z palce stáhla a už tam nešla nalepit. Abyste rozuměli, vodu jistě nepropustila, ale přestala lepit. A pokud jde o druhou náplast, která se stříhá, tu prostě nalepíte na ránu a ona spadne, protože – nelepí. Přitom by ze své podstaty měla, neboť je to náplast.
Za osm pětek jsem tedy koupil dvě náplasti, které nelepí. Přitom to bylo to jediné, co jsem od těch podělaných výrobků požadoval.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)