Vyléčen a uklidněn na ulici

Při své úterní cestě do Velkého sálu Lucerny v Praze jsem potkal na zastávce Národní třída kamaráda Káju. Pozdravili jsme se, mluvili jsme o koncertech, a když jsem se ho zeptal, jak se má, prozradil mi, že si o víkendu při nějakém sportovním utkání odřel nohu. Rovnou mi ukázal zbytky sedřeného místa, které bylo viditelně opuchlé, a vyjevil obavu, že v kombinaci s jinou zdravotní obtíží, kterou disponuje, by mohlo dojít ke komplikacím. Tázal se, jestli bych v tomto případě já osobně šel k doktorovi.
Nejsem chirurg a moc se v odřeninách nevyznám, takže jsem jen významně krčil rameny a chlácholil ho, že o nic nejde. V tu chvíli za našimi zády zabrzdila sanitka. Musela, protože před ní zastavila a otevřela dveře tramvaj číslo 22, aby si lidé mohli vystoupit a jiní nastoupit.
V našem hovoru rázem došlo na pitomoučký fórek, že by se Kája mohl rovnou nechat odvézt někam do nemocnice na amputaci, přičemž ukázal letmo rukou na sanitku. Sympatický řidič si toho všiml a zavolal na nás, že jestli chceme, míří na Prahu 8. Já se na oplatku pouze usmál, ale Kája dostal geniální nápad.
Přikradl se k sanitce a oslovil vedle řidiče sedící lékařku s dotazem, jestli nemůže ona sedřená noha znamenat komplikaci v návaznosti na jeho jiný zdravotní problém. Doktorka trpělivě vyslechla jeho příběh, a zatímco se lidé v útrobách tramvajové linky 22 měnili a měnili, provedla letmé vyšetření okem.
Potom uklidnila Káju, že opuchlina odpovídá vážnosti rány, ubezpečila ho, že by žádné komplikace nastat neměly a rovnou mu řekla, že k lékaři chodit nemusí, stačí jen, když si bude nohu mazat betadinovou mastí. Prostě provedla přímo na Národní třídě v centru Prahy vyšetření a závěr.
Kája poděkoval, já také, doktorka si odklepla jeden dobrý skutek a Kája si za chvíli uvědomil, že zapomněl, jak se mast jmenuje. V tu chvíle se ale dala sanitka do pohybu, protože tramvaj číslo 22 již odjela. V tu chvíli nastala má velká lékařská chvíle. Protože betadinovou mast zrovna používám, napsal jsem Kájovi její název do sms zprávy a bylo po problému.
Prohlídka, diagnóza a návrh způsobu léčení včetně uklidnění mého kamaráda trvaly asi čtyřicet vteřin.
A já šel na Biffy Clyro klidnější než kdy jindy.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)