Bordel na Black Sabbath

Na poslední koncert skupiny Black Sabbath v Praze jsem šel s úctou. Dokonce jsem se cestou tak trochu modlil, byť v souvislosti s touhle kapelou je to renonc, aby Ozzy Osbourne zpíval dobře a avízovaná rozlučka stála zato. Zdá se, že mě ten nahoře i ten dole vyslyšeli, protože to vůbec nebyl špatný koncert.
Ozzy se snažil, až to bylo dojemné. Bylo patrné, jak si hlídá každičké slovo a každičký tón, jsa si nejspíš vědom toho, že už to jako zpěvák Black Sabbath nebude moci v České republice nikdy napravit. Přitom kdykoli jsem se na něj podíval na pódium, vybavil se mi zpřed let na jedné tiskové konferenci, kde se na něho mnoho minut čekalo, a až když se zpovzdálí ozval cinkot jeho řetízků, náušnic, pout a jiných pomůcek, který jako perpetuum mobile vyrábělo jeho alkoholem a drogami rozklepané tělo, bylo jasné, že se tenhle madman blíží. Ozzy tehdy prostě cinkal.
Diskutoval jsem po čtvrtečním pražském koncertě s několika lidmi o tom, jaký ten večer vlastně byl. Pro mě dobrý, alespoň na pódiu. Poněkud nepříjemně ale na mě působilo to, že ochranka pouštěla dovnitř na plochu lidi s kelímky s pivem a během několika minut se proto podlaha O2 areny proměnila ve svinčík, vlastně v podobný bordel, jaký bývá na méně vyspělých festivalech poté, když skončí. A viděl jsem v té krásné hale lidi, kteří jako kdesi na tancovačce nedopili pivo a kelímek s jeho zbytkem hodili obloukem před sebe. Když komusi dopadl na hlavu a pivo mu zkrápělo outfit, blbeček, který mináž vrhnul, se jen idiotsky culil a předstíral, že kouká někam jinam a o incidentu nic neví. Fakt bžunda.
Inu, Black Sabbath byli dobří, jen na jejich set tak trochu dorazila kultura náleven čtvrté cenové skupiny.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)