Děvky ty to znaj

Na letošním Rock for People chodím z areálu Festivalparku do svého „bydliště“ pět kilometrů pěšky. Jsem docela turista, takže mi to nedělá problém. Dvakrát jsem se dokonce přistihl, že mi cesta od Festivalparku k benzinové pumpě na té velké křižovatce uběhla jako voda, a já si z ní nic nepamatuju (kromě toho, že jsem močil), protože jsem prostě vypnul a užíval si jen to, jak hlava pluje na mém těle krajem a unáší mě nadobro pryč od Rock for People.
V noci z pondělí na úterý jsem se blížil k té velké křižovatce a uslyšel jsem jasnou tupou ránu. Takový řachanec. Projíždějící kamión to napral do osobního auta, tedy spíše do jeho přední části, o pár stupňů ho otočil a zastavil se. Myslím, že v tom osobním voze došlo k nějakému zranění, ale hned kolem něho byla spousta lidí, tak jsem pokračoval dál, protože nejsem z těch, kteří mají plezír z toho, že vidí tekoucí lidskou krev. Podotýkám také, že na té křižovatce se vše odehrávalo v klidu, žádná panika, žádný křik, spíše vyříkávání si věcí.
Pokračoval jsem dál a narazil na dívku. Pětadvacet let? Vypadala jako návštěvnice Rock for People, byla oblečená skromně, ale slušně, kraťasy, černé tričko a přes ně mikina. Seděla na lavičce v parku za tou velkou křižovatkou a vypadala smutně. Zeptal jsem se jí, jestli mohu nějak pomoci, a ona mi odpověděla, že si s ní můžu povídat.
A tak jsme si povídali. O festivalu, o tom, že je na něm tolik lidí, že nelze uniknout stranou a mít trochu klid, o tom, že prachy už dávno nikomu nesmrdí, i o tom, že gaunery nepoznáš hned. Bylo to příjemných třicet minut. Myslím, že jsem je ten večer docela potřeboval.
Potom jsem se jí zeptal, co vlastně dělá, a ona odpověděla: „To, co všichni. Jsem děvka.“ Vytáhla z kabelky českou vlaječku, zapíchla ji do trávy a dodala: „A teď jsme jako u mě v obýváku.“
Zvedl jsem se, poděkoval jí za čas a pokračoval dál. Cestou do svého bydliště jsem si docela nahlas prozpěvoval písničku Děvky ty to znaj. Od Kabátu. To s myšlenkou na všechno, co jsme si povídali. A s myšlenkou na to, že ta česká vlaječka není zdaleka jen byt té mé malé noční děvky.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)