Na skvělém mejdanu se Souseďankou

SouseďankaKdybych na plakátu viděl, že kdesi hraje skupina s názvem Souseďanka, nešel bych na ni. A vůbec bych se neobtěžoval si zjišťovat, co je to za partu, protože ten název mi přijde – omlouvám se – pitomý.
Zpěvák a kytarista Olympiku Petr Janda mě ale na začátku prázdnin na Souseďanku pozval. Rovnou mi napověděl, že je to jeho kapela, že jsou v ní mimo jiné ještě George Kozel, který kdysi spoluzakládal Blue Effect a pak utekl do zahraničí, manželé Malinovi a Zdeněk Vlč.
Návštěvy koncertu Souseďanky jsem z různých důvodů celé léto odkládal, ale ve čtvrtek 25. srpna to na mě přišlo a já pocítil, že bych měl vyrazit. Souseďanka hrála v Hradci u Stříbrné Skalice na venkovním pódiu před hospodou Propast a u jezírka pojmenovaného… Propast. Petr Janda ve vesnici bydlí, na Propasti, a Souseďanku tvoří de facto sousedé. Všichni žijí maximálně 300 metrů od sebe, naplaveninou je jen Vlč, jenž je ze Senohrab. Je ale tak skvělý muzikant a kámoš, že mezi sousedy může a oni si ho váží.
Nejsem přítelem mejdanů, ale tohle byl krásný večer. Šel jsem vedle Petra Jandy, když vzal na záda futrál s kytarou, na vozík naložil kombo a vyrazil pěšky na místo koncertu, protože to má nějakých čtyři sta metrů. Potom mi vyprávěl, jak se v jezírku Propast utopil správce jeho domu, protože skočil do vody kvůli nějaké ženě a neuměl plavat. Po pohřbu šli místní k jezírku, a jelikož byl správce milovník alkoholu, lili mu do vody panáky a pivo, aby měl stále dost. Tenhle zvyk prý pokračuje dál, a tak v den výročí úmrtí vždycky obyvatelé i sezónní obyvatelé Hradce a okolí přijdou k jezírku a vlévají do něho alkohol. Fotografie toho zesnulého správce je u výčepu, takže tam byl s námi.
Jinak na koncert Souseďanky přijeli Petr Kolář, Tomáš Trapl, Stanislav Hložek, byl tam i Richard Němčok, který na počátku devadesátých let řídil legendární klub Bunkr v Praze, z Kolína přijel se ženou a přáteli kamarád Zdeněk Hejduk a kolen nás lítala spousta dětí, protože to byla prostě tamní událost.
Reportáž z toho večera si můžete přečíst v sobotu 27. srpna v deníku Právo. Mimochodem, takhle si představuju dobrý mejdan.
A tu fotku jsem udělal já.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)