Má hluboká úcta, Celeste Buckingham

Bez skrupulí hlásím, že si níže popsaného aktu nesmírně vážím. Jsem totiž zastáncem toho, že by se hudebníci měli vyjadřovat ke stavu světa a k politice. Jakmile se jim cosi nezdá být správné, měli by se k tomu – vzhledem ke své možnosti stát na pódiu či být v médiích a oslovovat davy, postavit čelem. Mladá zpěvačka americko-švýcarsko-íránského původu to udělala.
Celeste Buckingham vrátila Donaldu Trumpovi 25 tisíc dolarů, tedy více než 600 tisíc korun, které jí před třemi lety věnoval na rozjezd pěvecké kariéry. Vedlo ji k tomu to, že Trumpovy názory jsou prý proti všemu, v co věří.
Zpěvačka se k radikálnímu kroku rozhodla poté, co republikánský kandidát na amerického prezidenta označil Írán za největšího sponzora terorismu. Její matka je totiž íránského původu a takové výroky podle jejích slov urážení její původ.
„Vrátila jsem tu příležitost, už jsem to nechtěla poté, co jsem zjistila, jaké jsou jeho názory a jaký je člověk. Řekla jsem, že ne,“ řekla zpěvačka, jež v současnosti žije v Nashvillu.
„Cením si toho, ale zároveň s tím nechci být jakkoli spojená. Vše, co říká a jak se prezentuje, je proti tomu, v co věřím,“ dodala. Trumpova vyjádření na adresu imigrantům jdou podle jejích slov dokonce proti jejím kořenům a zpětně lituje toho, že si od něj peníze vzala.
Donald Trump věnoval zpěvačce při osobním setkání v květnu 2013 v New Yorku 25 tisíc dolarů na rozjezd pěvecké kariéry a vyzval tehdy zároveň veřejnost, aby to udělala také. Zpěvačka se díky tomu zviditelnila a získala mnoho zajímavých šancí. Bodovala například v americké hitparádě a její skladby hrála i americká rádia.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)