Na Žbirku s eskem na hrudi

Koncert Mira Žbirky v pátek v Praze měl být obrovskou událostí. Pozval si na něj hudebníky, se kterými nahrával v londýnských studiích Abbey Road a mezi nimiž byl třeba bubeník Blair Cunningham, jenž koncertuje například s Paulem McCartneym. A také se měla na pódiu po letech objevit Marika Gombitová.
Tohle jméno je známé spíše příslušníkům mé generace, nicméně objektivně vzato je to dáma s náramným hlasem a talentem. V roce 1980 ale měla autonehodu.. Od té doby je odkázána na invalidní vozík a nekoncertovala. Přijaté pozvání od Žbirky mělo být jejím prvním účinkováním na velké scéně po letech.
Když jsem na koncert vyrazil, těšil jsem se. Představoval jsem si, jak asi Gombitová zazpívá a jestli bude doprovodná kapela Žbirky s posilami z Británie silnější. Jen mi bylo divné, proč se kolem mě v metru štosují hoši v hokejových dresech Sparty a hlučí, jako by byla celá vlaková souprava jejich.
Mé divení pokračovalo ve chvíli, kdy jsem na Českomoravské, tedy na stanici metra u O2 areny, vystupoval a hoši ve sparťanských dresech také. Napadlo mě, že asi jedou z hokejového zápasu, jen jsem nechápal, jak je možné, že všichni bydlí na Českomoravské.
Před O2 arenou jich bylo ještě víc, což mi už bylo opravdu divné. Nicméně jsem usoudil, že Miro Žbirka má smysl pro suchý anglický humor a angažovat jako fanoušky na svůj koncert do hokejové haly skutečné fanoušky Sparty je nápad, který by asi jen tak někoho nezastihl. Uznale jsem tedy pokýval na adresu Žbirky hlavou a vypravil se ke vstupu do O2 areny.
Tam jsem se však znovu zarazil. Na transparentu nade mnou stálo oznámení, že vstupy, k nimž směřuji, jsou pro permanentkáře. Vtipálek Žbirka, procedil jsem pro sebe skrz zuby.
Po dvou krocích mi ale všechno sepnulo. V O2 areně se ten den (v pátek 18. září) hrál hokej, koncert Žbirky tam nebyl. Telefonickým dotazem jsem ihned zjistil, že jsem idiot, který se na koncert Mira Žbirky vypravil do O2 areny, ač tento se konal v Tipsport Areně, tedy na Výstavišti.
Když jsem se tam ihned v poklusu vypravil, měl jsem pocit, že všichni lidé, kteří jeli v prostředcích městské hromadné dopravy se mnou, moc dobře vědí, že jsem šel na Žbirku do jiné haly. A také jsem měl pocit, že se mi všichni skrytě posmívají.
Naštěstí se Žbirka ukázal být kámošem a koncert v Tipsport Areně začal o dvacet minut déle, než měl. Stihl jsem ho s rezervou.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)