Už to začalo. Björk svolala do Londýna tiskovku, na které nebyla, ale vlastně byla

V zásadě to může být signál, že se pop music mění. V době, kdy se neprodávají fyzické hudební nosiče a jejich digitální forma je spíše rozkrádána, než kupována, plíživě přichází doba, kdy se umělci začínají bránit, tedy koumají, jak peníze za svou práci získat jinak. A také nefér, aby se to na tom světě nepletlo.
Jeden způsob byl představen v pátek v Londýně. Ukázal, že se je možné, že se třeba nějaký zpěvák rozhodne vystoupit 4. září najednou na pěti místech planety, a ono se to stane. Žádný problém.
Znamenitá islandská umělkyně Björk totiž coby podstatné číslo programu svolala do Londýna tiskovou konferenci, na kterou nepřišla osobně. Poslala na ni animovaný klon. Na tiskovce k výstavě Digital Live Avatar mohli novináři slavnou islandskou zpěvačku vidět jen na plátně, kde na sebe vzala podobu éterické víly.
Skutečná Björk seděla ve svém domě v Reykjavíku ve speciálním oděvu, který snímal její pohyby a „posílal“ je do Londýna, a odpovídala na otázky přes internet. Kromě toho, že měla prostřednictvím digitální animace představit novou výstavu v londýnské galerii Somerset House, prozradila i pár detailů o připravovaném albu.
Albu, které se stejně nebude prodávat. A proto budeme možná moci Björk příští rok vidět jako éterickou vílu v jeden den na plátně v hale v Praze, Brně, Ostravě, Bruntálu, Moravské Třebové, Prachaticích, Broumově, Pimprlíkově, Dolní Lomné i v Horním Zlomeném. A všude bude lístek za litr – vystupovat přece bude světová hvězda…

Björk na tiskovce v LondýněPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)