Nula

Českého ministra kultury Daniela Hermana prý vyzval ke zrušení schůzky s dalajlamou osobně český prezident Miloš Zeman. Před svědky mu řekl, že pokud neuposlechne, neudělí jeho strýci Jiřímu Bradymu státní vyznamenání. Toto řekl Herman v pátek České televizi a dodal, že neudělení státní medaile může být pro jeho strýce tím skutečným vyznamenáním.
Byť jsem na začátku tohoto příspěvku záměrně použil slovo „prý“, cosi uvnitř mi říká, že Herman mluví pravdu. Myslím si totiž, že patří k sortě opatrných politiků, kteří se snaží nedělat si zbytečně nepřátele a své funkční období se ctí dotáhnout do konce. Zemanův rozkaz ho ale musel hodně nakrknout. Dál mu pak muselo mu být jasné, že řekne-li cosi takového národu, poštve na sebe nejenom Zemana a jeho fan klub na Hradě, ale dnes už i premiéra Sobotku, jenž se v době dalajlámovy návštěvy choval jako srab, a Zemanovy voliče, kterých je v téhle zemi víc než dost.
Navíc k Zemanovu politickému stylu vyhrožování sedí, a ze státního vyznamenání udělal v minulých letech frašku, při které dává medaili především svým oblíbencům a řiťolezcům.
Ono je to ale vlastně jedno, protože Zeman v tomto týdnu opět potvrdil, že není osobnost, ba dokonce se v mých očích dostal do pozice nuly. V dobách svého prezidentování na sebe totiž výrazně upozornil vždy jen nějakým skandálem, ať už to byly málem pozvracené korunovační klenoty, opilost, podporování rasistických nálad v době, kdy Evropa řeší, jak se s danou situací vypořádat (neboť je nová), či vulgarismy a urážky na adresu oponentů. Navíc se jako učebnicová nula stal loutkou v rukou politiků Číny a Ruska, a tak když mu odtamtud zakázali se s dalajlamou sejít, tento zákaz rozséval v této zemi dál.
Dalajlama je celosvětově uznávaná osobnost, protože se chová slušně, neopíjí se a nikoho neuráží, neboť mu to přijde nízké. Zeman osobnost není. Teď už je pouze nula nacucaná politickým mindráky Číny a Ruska.
Svobodu Tibetu, nulo!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)