Co bude dál se žánrovými cenami Anděl? To se uvidí v následujících dnech

Před několika dny oznámil Lewron Music Center, že vrátil organizaci IFPI licenci na pořádání hudebních Cen Anděl. Učinil tak v tiskové zprávě, v níž stálo, že IFPI jako držitel licence na průběh ankety (Lewron ji měl na několik let pronajatou) nyní rozhodne, co bude s cenami dále.
Přestože mě to mrzí, musím přiznat, že Wronkovo rozhodnutí chápu. Ceny organizoval sedm let a dá se říct, že pokaždé na jejich organizaci a ceremoniál doplácel ze svého. A nebylo to málo peněz, ta čísla se pohybovala v řádu milionů. Přenos, který vysílala Česká televize, platil například on, nikoli ČT, jak by se mohlo zdát.
Dvanáct let jsem odpovídal za organizaci a průběh žánrových cen. Těch se Wronkovo rozhodnutí skončit s pořádáním Cen Anděl týká rovněž, protože spadaly pod ně. Jakmile tedy vyšla tisková zpráva, spojil jsem se s organizací IFPI a zeptal se, jak to bude v budoucnu se žánrovkami.
IFPI žánrové ceny chce. V příštím roce nicméně bude pouze organizovat hlasování akademiků. Samotný ceremoniál uspořádá někdo, kdo vzejde z výběrového řízení, a těžko dnes předjímat, kdo to bude.
Právě vítěz onoho výběrového řízení řekne, jestli o žánrové Ceny Anděl stojí. Jistě, i kdyby o ně nestál, lze si představit, že pod patronací IFPI budou. V ten moment by to ale bylo mnohem složitější a domnívám se, že by asi proběhly jen formou vyhlášení výsledků v tiskové zprávě. Proto bych byl rád, kdyby se příští organizátor vyhlašovacího ceremoniálu hlavních cen vyslovil pro pořádání žánrovek, ať už sólově, anebo v rámci velkých cen. A když to udělá, nebudu už řešit, jestli tak bude s mou organizační podporou, anebo bez ní.
Mým zájmem je zachovat žánrové Ceny Anděl do dalších let. S tím budu s IFPI v dohledné budoucnosti jednat.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)