Animální mumla

Jen co jsem si oddechl, že v Poděbradech vystoupila ženská partička řešící stolice svých malých dětí a fakt, že bez make-upu ani po dvou drastických porodech neopustí ráno koupelnu, přistoupil do kupé muž, od pohledu na prahu stáří. Odhadoval bych mu tak pětašedesát a byl to přesně ten typ, se kterým se už každý z nás v životě setkal. Nevím, jak ostatní, ale mě – bohužel – dostal.
Jakmile otevřel dveře kupé, vydechl dovnitř zkažený cigaretový dech a bez nejmenšího náznaku sebekontroly hlasitě říhl. Ucítil jsem párek s hořčicí a kečupem. Ani se na mě nepodíval, překročil mou noblesně nataženou nohu a dral se na místo k oknu. Sundal ze sebe těžký zimní kabát a zápach jeho svetru a košile potvrdil, že kouří i doma, a to dosyta.
Hrcnul si na sedadlo, rychle si namasíroval spánek, hlasitě zívl (bylo možné zahlédnout zkažené šestky až osmičky nahoře i dole) a opět říhl, přičemž to hezky natáhl, aby bylo patrné, že je echt čuně. Pak si vybalil mobilní telefon, najel na nějaké zpravodajské stránky a pod vousy komentoval to, co četl: „Ajajajaj, Nagyová… svině. Nečas, no jo, jako vždycky, blbeček.“ Anebo mumlal: „Tak kolik? Deset, tisíc? Všude mrtvoly, ajajajajaj, ufff, echáchuch.“
Když dočetl v mobilu, vylovil z igelitky časopis Forbes a přátelsky na něj promluvil: „Tak pojď, Amíku.“ V tu chvíli se na mě podíval, protože – domnívám se – mu tahle hláška přišla možná nejlepší v jeho životě. Při čtení následně vzdychal, hekal a mumlal slova: „Jasně, jasně, jasně, no jo, no nepovídej, to bylo jistý, neříkej, kurňa, mě berou záda“ a podobně. Jeho vrcholné momenty ale měly přijít.
Za pět minut začal „tahat“ smrky z nosu přes krk do břicha, což je obvykle provázeno poměrně odpudivým zvukem, díky kterému posluchač onu cestu nejenom slyší, ale při troše představivosti i vidí. Udělal to pětkrát a já se začal balit. A ten muž si, nesporně na počest svého blížícího se vítězství, ještě pšoukl. Dlouze, ryze a s gustem.
Opustil jsem spěšně kupé. Pochopil jsem totiž, že na tomhle světě právě tam mé místo nebylo.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)