David Bowie věděl o tom, že zemře, prý tři měsíce. Teď je tu jeho nový klip

Končící víkend přinesl jedno odhalení. Loni 10. ledna zesnulý britský zpěvák, skladatel a herec David Bowie se prý dozvěděl to, že zemře, tři měsíce před smrtí. V dokumentárním filmu David Bowie: The Last Five Years to prozradil Bo Johan Renc, režisér videoklipu k písni Lazarus.
„Řekl jsem, že když se skladba jmenuje Lazarus, měl by ji natáčet v posteli. Vycházel jsem z biblického aspektu, nemělo to nic společného s jeho nemocí. Později jsem zjistil, že během týdne, kdy jsme videoklip točili, se David dozvěděl, že je po všem. Ukončili jeho léčbu a nemoc vyhrála,“ sdělil Renc ve snímku, který v sobotu uvedla BBC 2.
Dokument vypráví o tom, kterak Bowie natáčel svá alba The Next Day (2013) a Blackstar (2016) a jak pracoval na muzikálu Lazarus.
V neděli 8. ledna, v den nedožitých Bowieho sedmdesátých narozenin, vyšlo EP s názvem No Plan. Jsou na něm čtyři skladby, které Bowie složil pro muzikál Lazarus, konkrétně Lazarus, Killing A Little Time, When I Met You a No Plan. K poslední jmenované vznikl videoklip, který zveřejnili společně s novým EP. Bowie nahrál tyto skladby přibližně ve stejnou dobu jako písně na album Blackstar.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)