Opona spadla. Black Sabbath v sobotu skončili

Oznámili to včas, takže to není žádný šok. Doba však tu informaci trochu zakryla a ona se nenápadně naplnila v sobotu večer v Birminghamu. Britská skupina Black Sabbath ukončila koncertní činnost, jak plánovala. V Birminghamu proto, že v tomto průmyslovém britském městě kapela v roce 1967 vznikla.
V rámci rozlučkového světového turné The End, které začalo loni v lednu a zahrnovalo jednaosmdesát koncertů, zahráli Black Sabbath loni v červnu také v Praze. A byli ve formě.
„Děkujeme vám, dobrou noc, moc vám děkujeme,“ řekl publiku na závěr dvouhodinové show zakončené ohňostrojem zpěvák Ozzy Osbourne. On i jeho spoluhráči již dříve oznámili, že budou dál pokračovat ve svých sólových aktivitách.
Z původní legendární sestavy Ozzy Osbourne, Tony Iommi (kytara), Terrence „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) chyběl na turné Ward, který se již před lety nedokázal s ostatními dohodnout na finančních podmínkách turné. Za bicími ho nahradil Tommy Clufetos. S Black Sabbath vystoupil i klávesista Adam Wakeman, syn rockového hudebníka Ricka Wakemana.
Pokud to byl opravdu poslední koncert skupiny Black Sabbath, spadla v sobotu opona za jednou skutečnou ikonou.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)