Po piči dobrá

Vyrazil jsem v sobotu vlakem do Bratislavy na koncert Vypsané fixy. Pár lidí se mě ptalo, proč blázním a jedu na Vypsanou fixu do Bratislavy, když minulou středu hrála v Praze a ještě s Ondřejem Ježkem jako hostem. Já nicméně soudím, že hudební novinář by neměl trčet u internetu a opisovat zprávy z jiných zpráv, neměl by být pragoncetrický a také si myslím, že teprve mimo hlavní město se ukáže, jak se věci v kapele mají. Nota bene miluju jízdy vlakem, a tak s trochou nadsázky mohu říct, že pokud jsem se na něco v sobotu velmi těšil, pak to byla právě ta cesta vlakem.
Když jsem na hlavním bratislavském nádraží vystoupil, koupil si za bezmála tři eura zapečený toast a vyrazil k Randal Clubu, udivilo mě, jak je v sobotu odpoledne hlavní město Slovenska mrtvé. Prodavač v síti Subways, kam jsem zašel na kousek žvance později, mi vysvětlil, že je to normální, protože lidé z východu Slovenska odjeli domů a Bratislava je bez energie. Možná to tak funguje, protože to město bylo opravdu nekonečně grogy.
S mládenci z Vypsané fixy jsme udělali rozhovor pro Novinky.cz a následoval koncert, při jehož křtu jsem se stal neočekávaným řízením osudu kmotrem nového alba. Márdi mě pak na pódiu uvedl jako někoho, kdo má v Bratislavě kořeny, což je částečně pravda. Obnažená pravda je nicméně taková, že má matka pochází z vesnice Pata, která přece jenom pod Bratislavu nepatří a možná by ani nechtěla.
Když už se hrál přídavek, zamířil jsem na toaletu. Najednou po mně chňapla čísi ruka a zastavila mě. Jejím majitelem byl pořízek, který měl v očích mír. Chvíli hleděl do těch mých a pak řekl: „Skvelý koncert. Povedz chalanom, že hrajú po piči dobře.“
Slíbil jsem mu, že to vyřídím doslova, protože to byla od něho pocta. Však se také Vypsané fixe to vystoupení povedlo.
Vzkaz jsem skutečně vyřídil, s kapelou jsem se rozloučil a zamířil to jemného deště, který mezitím centrum slovenské metropole opanoval. Venku ke mně přistoupil hubený kudrnatý hoch, zastavil mě gestem a řekl mi: „Bol to výborný koncert. Povedz chalanom, že hrajú po piči dobře.“
„Víš co?“, odpověděl jsem mu. „Kluci sedí dole na baru, tak jim to běž říct sám. Budou z toho mít radost.“
Nevím, jestli na ten bar došel. Možná ano. Vypadal totiž po piči nadšený.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)