Pochovali Chrise Cornella. Mluvili Morello, Brolin, Ament, Thayil i Cameron

Zesnulého amerického zpěváka a hudebníka Chrise Cornella pochovali v pátek na Hollywood Forever Cemetery v Los Angeles. Na soukromém obřadu se s ním kromě rodiny a blízkých rozloučili i jeho kolegové z kapel Soundgarden a Audioslave, ve kterých působil.
Obřadu se zúčastnili i hudebníci Lars Ulrich a James Hetfield z Metalliky, Dave Navarro a Perry Farrell z Jane’s Addiction, zpěvák Joe Walsh, kytarista Nile Rodgers, zpěvačka Courtney Love, Gavin Rossdale z kapely Bush, Pharrell Williams či herci Brad Pitt, James Franco a Christian Bale.
Smuteční projevy přednesli Tom Morello ze zmiňované skupiny Audioslave, herec Josh Brolin, baskytarista Jeff Ament z Pearl Jam, filmový producent Eric Esrailian a Kim Thayil a Matt Cameron ze Soundgarden. Chester Bennington a Brad Delson z kapely Linkin Park zase před přítomnými vystoupili s písní Hallelujah od Leonarda Cohena.
Smuteční obřad zahájila Linda Ramone, která prozradila, že Cornella pochovali vedle jejího manžela, punkrockového hudebníka a zakládajícího člena formace Ramones Johnnyho Ramonea.
Po pohřbu se s Cornellem přišli rozloučit i jeho fanoušci, kteří se během obřadu seskupili před hřbitovem. Na místě jeho posledního odpočinku zanechali květiny, odkazy či různé předměty. Na jeho počest také zpívali jeho písně nebo si je nahlas pouštěli z mobilů.
Zpěváka našli mrtvého 18. května v koupelně detroitského MGM Grand Hotelu. Několik hodin předtím než se oběsil, vystoupil s kapelou Soundgarden v tamním Fox Theatre. Jeho manželka a děti věří, že si na život sáhl v důsledku užití léku na předpis. V současnosti všichni čekají na výsledky toxikologických testů.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)