Z velkých grungeových hlasů už skoro žádný nezbyl. Zemřel Chris Cornell

Včera večer jsem měl radost z toho, že se podařilo udělat žánrové Ceny Anděl a že se na nich v Lucerna Music Baru sešli muzikanti z deseti žánrů a nepřekáželi si, naopak spolu strávili fajn večer. A dnes ráno už je to zase o kousek horší. Zemřel Chris Cornell, zpěvák jako hrom. Bylo mu dvaapadesát let a nikdo prý přesně neví, proč skonal.
On, Kurt Cobain, Layne Staley a Eddie Vedder jsou pro mě stěžejní hlasy období rozpuku grunge, i když zrovna Cornell měl trochu jiné pnutí a základy. Každopádně ten styl dostává další nemilosrdnou ránu.
Smutnou zprávu potvrdil Cornellův mluvčí Brian Bumber, přičemž smrt označil za náhlou a nečekanou. V prohlášení dále uvedl, že rodina je v šoku. Je také rozhodnuta spolupracovat s koronerem, aby byla odhalena pravá příčina úmrtí.
Chris Cornell se narodil 20. července 1964. Proslavil se zejména jako zpěvák a kytarista skupiny Soundgarden, se kterou vydal šest studiových alb. Jako sólový interpret debutoval v roce 1999 deskou Euphoria Morning, po které následovaly nahrávky Carry On (2007), Scream (2009) a Higher Truth (2015). Kromě toho má na kontě například i živou nahrávku Songbook (2011).
S formací Audioslave, která fungovala v období 2001 až 2007, natočil alba Audioslave (2002), Out Of Exile (2005) a Revelations (2006). S již nefungující kapelou Temple Of The Dog vydal v roce 1991 jediné, eponymní album.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)