Brod 1995? Nostalgická vlnka i nová radost

logo1995
Na atletickém stadiónu v Českém Brodu jsem stál před lety ve frontě na cosi a jeden opilý přede mnou se naklonil ke druhém a řekl mu: „To je ale hnusný počasí.“ Druhý opilý, a navíc mudrlant, opáčil: „Ty vole, lepší takovýhle než žádný.“
Tuhle kratičkou historku vyprávím ve svém životě dost často. Patří k festivalu mně historicky milému, neboť jsem u něho byl prakticky od začátku. V roce 2007 se ale přestěhoval z Brodu do Hradce Králové, vypnul se do výšky, a přitom se k němu přisála řada lidí, kteří už k němu nemají ten rodinný přístup a specifickou atmosféru akce bezohledně vyhnali. To je ale vývoj, nic se s tím dělat nedá a nic s tím dělat nechci.
V sobotu 19. srpna jsem se vrátil do Českého Brodu na třetí ročník festivalu Brod 1995 a zjistil jsem, že je všechno v pořádku. Akce se rozrostla tak, že je jisté, že pomýšlí na budoucnost, lidí přišlo akorát tak, aby na ní bylo rodinně milo, a hlavně jsem tam potkal všechny kumpány, kteří u toho byli od začátku a kteří přežili.
Ten, kdo byl vždycky opilý, opilý byl opět, ten, kdo se každý rok kontroloval, kontroloval se opět, a ten, komu nikdy nescházel smysl pro humor, ho má prostě pořád. A já zase somroval cigára… Ba co víc, na té akce se objevila řádka nesmírně sympatických nových lidí, s nimiž bude radost se v budoucnu potkávat. Nevím proč, ale mám pocit, že přijali za svou mírovou filozofii původní gardy, což je akt pokory a úcty k akci i místu.
Proč tohle píšu? Těším se na další ročník, a někdy se zajdu na Kutilku, jak se to tam jmenuje, jen tak se podívat, abych nasál atmosféru, která tam spočívá.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)