Dívčí zmatení a ozajstný kokot

Kolem půlnoci z pátku na sobotu na Grape festivalu na letišti v Piešťanech řádila bouřka. Byl jsem schován pod přístřeškem odletové a příletové haly, romanticky jsem hleděl na provazy deště a snil o cyklojízdě kolem St. Tropez. Byl jsem tedy v pohodě.
Ze snění mě vytrhla mladinká dívka, která ke mně přistoupila odkudsi z tmy, třásla se po celém těle i mimo ně a strkala mi do rukou svůj mobilní telefon. Tázavě jsem se na ni podíval, ona nasadila naléhavý pohled, a tak jsem chňapl po přístroji, přiblížil ho na dosah svého ušního laloku a představil se. Na druhé straně po mně jakýsi chlapecký hlas chtěl, abych mu řekl, kde se nacházíme, a že si tam pro dívku přijde. Vše jsem pochopil, popsal místo určení a ujistil jsem se, že přijde brzy, protože prokřehlá slečna už zoufale drkotala zuby.
Jakmile jsem dohovořil a podal ji zpátky telefon, vrhla se na mě, vroucně mě objímala a děkovala, že jsem jí zachránil život. Nedbal jsem na to, že její promočený oděv při tom zvlhčuje ten můj, a užíval si vlhké objetí. Jen ale do chvíle, než jsem pochopil, že je namol opilá a skutečně vůbec netuší, kde jsme. Hodil jsem tedy přes ni svou bundu a myslel si, že chvíli počkáme, než pro ni mládenec z telefonického hovoru přijde.
On ale nešel a dívka pomalu dospěla k závěru, že je kokot. Také mi to hned sdělila a dodala, že kokoti jsou v podstatě všichni. Na to konto začala blábolit o tom, že má všude spoustu přátel, a zeptala se mě, jak se dostane na festival. Odpověděl jsem, že na festivalu jsme, načež mi řekla, že jsem také kokot, který navíc neví, kde je sever, a vyrazila opačným směrem. Popoběhl jsem za ní, abych si vzal svou bundu a zopakoval jí, že opravdu je na festivalu Grape. Ona ale usoudila, že jsem „ozajstný kokot“, a vyrazila k centru města, úplně jiným směrem, než bylo dějiště festivalu.
Netuším, jak ten večer její story skončila, ale udělala mi radost. Byl jsem pyšný na to, že jsem byl hned dvakrát označen jako kokot. Mám totiž to slovo rád.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)