Kikinův zmatený výkřik

Bývalý český prezident Klaus, jenž si za své chování a mizerné vlastnosti už dávno vysloužil věru trefnou přezdívku Kikina, poskytl rozhovor deníku MF Dnes. Vím, že je okurková sezóna a novináři by dali v médiích prostor i těm okurkám, kdyby dokázaly mluvit. Došlo ale na Kikinu.
Když Kikina dostane slovo, začne omílat své únavné teze o modré planetě, zlu pravdoláskařství, mizerné Evropské unii a podobně, což mu dovoluje skutečnost, že si nikdy v politice nepřipustil nižádnou odpovědnost, tím pádem ji – logicky – neměl a mohl v ní jenom být, bít se v prsa a neskonale plácat.
Šokovalo mě ale jedno. Kikina v rozhovoru pronesl: „Je to arogance politických elit, která dosahuje mimořádného a v minulosti neznámého rozměru.“
Zapomněl, hlava děravá, na to, že konkrétně na české politické scéně to byl on, kdo na ni aroganci vehnal. Pohrdal přece vším a každým, kdo s ním nesouhlasil, neomaleně je urážel (v tom si už v první polovině devadesátých let romanticky notoval se současným prezidentem Zemanem), posmíval se jim a pustil k lizu všechny své nohsledy, které pak propustil z věznic v rámci své amnestie na rozlučku se žalostnou a již dnes téměř zapomenutou politickou kariérou.
Jedna věc je zmatenost, na kterou má koneckonců Kikina po těch letech nárok. Vysvětluju si to ale i tak, že se ve svém nynějším doupěti, kde se mu až k zemi klaní všechny jeho sochy, se zřejmě slovo arogance konečně naučil vyslovovat a rozhodl se ho – velmi odvážně – použít. Jinak si absolutně nedokážu vysvětlit, proč ho vytáhl. V jeho provedení mu tahle vlastnost přece vždy připadala jako vrchol normálu.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)