Pojďme dál, známe přece své štěstí

čtyřlístek
Jakmile bylo na dvě stě procent jasné, že tyto demokratické parlamentní volby ovládne nejenom hnutí ANO, ale i Okamurova SPD, volalo mi pár přátel a položilo mi jasnou otázku: „Co budeme dělat?“. V mém světě Facebooku to totiž ještě dnes ve dvě hodiny odpoledne vypadalo, že to Babišova a Okamurova parta nedokážou. Následující hodiny ale bohužel odhalily solitérství toho světa, protože občané téhle země rozhodli jinak.
„Co budeme dělat?“ slyšel jsem potřetí a nechápal, jak si někdo může myslet, že zrovna já mám na tuhle těžkou otázku odpověď. Nakonec jsem ji ale našel.
Připouštím, že výsledky voleb a povolebního uspořádání mohou postupem času do našich životů zasáhnout. Zároveň si ale myslím, že náš smysl života je dávno v něčem jiném (pokud nejsme na dráze politika). Talentovaná zpěvačka je šťastná na pódiu, ve studiu, nebo když složí upřímnou písničku, spisovatel je šťastný při psaní knihy, oddaný úředník ve své práci, lékař při záchraně života a i hudební publicisté mají svou šťastnou hvězdu. Proto si myslím, že musíme jít se vztyčenou hlavou a životní silou dál po cestě, jež vede ke štěstí každého z nás. Jedině to má smysl.
A když na té cestě budeme hovořit s lidmi kolem o tom, jak si myslíme, že se pozná zlo, a podaří se nám v nich vyvolat o tohle umění zájem, třeba za pár let budeme ve druhý den parlamentních voleb veselejší.
Neměli bychom myslet na emigraci nebo rezignaci. Život je krásný. Tím spíš, když ho tak hrajeme.Komentáře [ 1 ]

  • Jitka Judita napsal:

    Díky za lék na povolební kocovinu,rozčarování,rezignaci ,emigraci…myslím,že to mám taky tak…!

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)