Rezignoval jsem na funkci šéfa žánrových Cen Anděl

andel
V sobotu 28. října 2017 jsem písemně rezignoval na funkci šéfa žánrových Cen Anděl. Udělal jsem to poté, kdy se mi ani v nejmenším nepodařilo v nově ustanoveném výboru, který Ceny Anděl připravuje, prosadit svou vizi co nejširších žánrových cen tak, aby byli oceněni ti nejlepší ze všech stylů a žánrů na české hudební scéně a aby byla jako žánrová respektována také klubová scéna popu a rocku, na kterou většina hlasujících akademiků jednoznačně nedohlédne.
Z funkce jsem pak odešel proto, že jsem v sobě nenašel dostatek vůle pracovat na něčem, s čím se od první chvíle neztotožňuju. Neznamená to ale, že žánrové ceny nebudou. Proběhnou jen v jiné podobě, alespoň tak to v tuto chvíli vypadá.
Přeju kolegům z výboru Cen Anděl, aby jim jejich záměr vyšel a budu rád, když se jim podaří získat Cenám Anděl prestiž tak, jak si předsevzali. Rád o tom jako novinář budu informovat.
Žánrové Ceny Anděl jsem připravoval od roku 2004. Chtěl bych proto poděkovat všem garantům jednotlivých kategorií, kteří mi byli vždy zásadní oporou, a také hudebníkům a manažerům, s nimiž jsem vždy mohl o účasti na slavnostním vyhlašování jednat otevřeně a korektně. Děkuju také držitelům licence na vyhlašování Cen Anděl za důvěru, kterou jsem od nich těch čtrnáct ročníků měl.
Jinak jedu dál. Dnes večer jdu na koncert Mirai a Poetiky, zítra na Queen.Komentáře [ 1 ]

  • Petr Pištěk napsal:

    Je to škoda pro Ceny Anděl. Myslím, že právě vaše práce prestiž těmto cenám dodávala.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)