Mrazivá hlubina od Libně

Libeň
Moji blízcí přátelé dostatečně dobře znají historky popisující mé notoricky se opakující neúspěchy u žen, a tak pro ně nebude tento příspěvek nijak přitažlivý. S trochou nadhledu a sarkasmu lze nicméně právě v něm objevit vcelku přesný a až překvapivě podrobný popis toho, jak to u mě obecně v této životní disciplíně chodí.
Vyrazil jsem dnes vlakem směrem okres Náchod. Uvelebil jsem se v sedačce, která se trochu nepřirozeně pohupovala, a civěl před sebe. Brzy se můj pohled zatoulal k dívce, kterou jsem již ve vlacích směrem Náchodsko a dál i blíž v minulosti potkal. Vždy mě zaujala její přívětivá tvář a také to, že si četla knihy, které – zjistil-li jsem jejich název – považuju za hodnotné.
Dnes si sedla přesně tak, abych jí viděl do tváře. Naše pozice jsem rychle a vcelku přesně zanalyzoval a rozhodl se jich na cestě prachsprostě využít. Můj plán byl přesto zoufale primitivní: po celou dobu hledět zatraceně nenápadně, zato velice intenzivně na princezninu krásnou tvář. Když pak vlak vyrazil, jal jsem se sbírat odvahu k naplnění svého plánu.
V první zastávce Praha-Libeň však přistoupila dáma, které pobrala – z mého subjektivního pohledu – méně krásy než ta „má“ z vlaku, zato daleko více kilogramů v bocích. Stoupla si nad princeznu a zdvořile ji požádala o místo vedle. Princezna kývla… a začalo rodeo.
Dáma bleskurychle zmerčila můj chtivý pohled, ušklíbla se nad ním a před tvář princezny pověsila svůj přetěžký zimní kabát. Aby nebylo možné pohlédnout na princeznu vůbec, svědomitě ho načechrala do šířky. Potom si hrcla do sedadla vedle ní a vytáhla nejmenovaný bulvární plátek ke čtení.
Než se do něho svým zrakem vnořila, dlouze na mě pohrdavě pohlédla. Možná jsem měl vidinu, ale měl jsem pocit, že s druhou fází toho pohledu ne mě dlouze a svůdně mrkla a k tomu koketně mlaskla.
Rychle jsem si nasadil brýle na čtení a začal hltat další kapitoly knihy Adriana McKintyho nazvané pro tuto chvíli příznačně Mrazivá hlubina.
Z princezny jsem neviděl ani vlásek. Tak umně byla skryta za kabátem dámy z Libně.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)