Být slušný, a vyrazit…

BSP6a25fa_drahos_poutak_web
Prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman. Nemám důvod se domnívat, že byly jakkoli zfalšované či temnými silami ovlivněné, a tak mohu přijmout pouze fakt, že nadpoloviční většina tohoto národa stávající hlavu státu zvolila a měla pro to jistě pádné důvody. Nemám z toho radost, volil jsem druhou osobnost, ale přijímám to jako skutečnost.
Zemanův protikandidát Jiří Drahoš prožil úžasný příběh, na který bychom neměli zapomenout. Během něho hlásal věci, které se mi líbí, i takové, o kterých trochu pochybuji. Jedním z jeho hlavních sloganů však byl apel na politickou a lidskou slušnost, a to jsou vlastnosti, o jejichž funkčnosti nepochybuji ani trochu.
Mohu si myslet, že právě slušnosti se v českém politickém životě nedostává v tak hojné míře, abychom měli pocit, že žijeme v zemi, která oslní právě tím. Drahošův apel nicméně chápu i jako výzvu ke slušnosti mezi námi, lidmi, kteří nejsme v politice. A přijímám ho.
Nový rok je dávno za námi, ale já si po vyhlášení výsledků prezidentských voleb dal jeden velký závazek. Chci slušnost a lásku (myšleno v duchovním rozměru) mít ve svém životě nad ostatním. Domnívám se totiž, že pouze osobním příkladem lze tyto dvě věci šířit a třeba někdy dojít k tomu, že se těmto vlastnostem začne v naší zemi dařit.
V tomhle mi příběh Jiřího Drahoše přijde nejsilnější a nejvíc inspirující. Jeho příchod a kandidatura proto rozhodně nebyly marné. Koneckonců, i Miloš Zeman po volbách prohlásil, že chce být pokornější a méně arogantní, čímž uznal, že takový nebyl. Možná se už něco začalo dít…
A jsem si skoro jist, že o hledání cesty ke slušnosti a lásce teď v České republice přemýšlí mnoho lidí. Až utichnou emoce, je možné vyrazit.
(Pokud někomu tyto řádky připadají příliš patetické, omlouvám se za to)Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)