Seděli jsme spolu, ale já byl sám

dove-opt-3
Mně velice blízká osoba bojovala loni o život. Jezdil jsem za ní co dva dny do nemocnice, pokaždé na kus řeči a s nějakým tím slůvkem povzbuzení, protože ta jsou v nemocničních zdech důležitá. První těžká operace nedopadla uspokojivě. Něco se nepovedlo, něco zůstalo nevyřešené, a tak se lékařský tým rozhodl operovat mně blízkou osobu podruhé, týden po neúspěšné první operaci.
Bylo úterý, pamatuju si to přesně. Volal jsem ráno na ARO a zeptal se sestry, jestli je vhodný den přijet za mně blízkou osobou na návštěvu. Řekli mi, že sice ano, ale lékaři se rozhodli pro reoperaci a není jisté, kdy k ní dojde. „Bude to ale asi až ráno,“ dodala sestra a já vyrazil.
Na ARO jsem už našel prázdnou postel – mně blízká osoba byla na operačním sále. Sestra se mi omluvila a navrhla, abych zůstal v objektu nemocnice a vyčkal, až operace skončí. Byl to dobrý nápad. Rozhodl jsem se na jeho základě pak ihned zpravit blízké o tom, jak druhý zásah, stejně vážný jako ten první, dopadl.
Usadil jsem se v přízemí nemocničního areálu a v bufetu si objednal kávu. Seděl jsem u stolu sám, přemýšlel o životě, jeho smyslu i smrti, a modlil se za mně blízkou osobu na operačním sále.
Za hodinu jsem se dozvěděl, že zásah dopadl dobře, pacient je stabilizovaný a bude se uzdravovat. Poděkoval jsem a z nemocnice odjel s tím, že cestou obvolám zainteresované a dobrou zprávu jim sdělím.
Tři dny poté navštívila jiná mně blízká osoba tu první blízkou osobu v nemocnici. Jejich dialog byl šokující.
Pacient: „V úterý jsem přece na žádné operaci nebyl.“
Návštěva: „Jak to? Vždyť tě operovali.“
Pacient: „V kolik hodin?“
Návštěva: „Ve tři.“
Pacient: „Tak to je hloupost, protože jsem o půl čtvrté seděl s Jardou dole v bufetu a pili jsme kafe.“
A myslel to vážně. Člověk, který mimo to, co vidí kolem sebe na zemi, nikdy v nic jiného nevěřil. Ani v bohy, ani v duchy, ani v anděly.
Já tam na tom kafi opravdu seděl. Vím ale bezpečně, že jsem byl sám. On byl na operačním sále.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)