Depeche Mode a jejich setkání s přáteli

depechemode2016spirit
Britská skupina Depeche Mode hrála ve středu v pražské O2 areně a bylo to její jedenácté vystoupení v naší zemi. Nebylo proto divu, že celý večer měl spíše než koncertní atmosféru nádech setkání starých dobrých přátel. Hostiteli byli všichni ti letití i čerství fanoušci pod pódiem, hosty Depeche Mode.
Jsou už dávno veskrze zkušenou kapelou, která své koncerty nekazí. Dílem proto, že jsou podepřeny zvukovou stopou, která živé nástroje koriguje, dílem proto, že celá kapela má repertoár zažitý, což se po mnoha dlouhých turné prostě stane.
Možná to chvílemi vypadalo trochu rutinně, nicméně zpěvák Dave Gahan, kytarista a klávesista Martin Gore, klávesista Andy Fletcher a koncertní hráči, klávesista a baskytarista Peter Gordeno a bubeník Christian Eigner hráli s plným nasazením a ještě si při tom koncert viditelně užívali. A Gahan si ani tentokrát neodpustil nějaký ten taneček tak, jak to umí jenom on.
Přitom přirozeně a s naprostým přehledem zpíval. Barvu hlasu měl tradičně příjemnou, až to svedlo ke konstatování, že věk mu na originalitě a emoci přednesu mnoho neubral.
Již dříve Depeche Mode avizovali, že v zimní části svého The Global Spirit Tour (se kterým se v Praze zastavili již loni v květnu) budou, kromě skladeb z loňského počinu Spirit, klást důraz na ty z kolekce Ultra z roku 1997. Stalo se, do programu z ní zařadili písně It’s No Hood, Barrel Of A Gun, Useless, Home a Inside. Vše pak korunovaly ty, bez nichž by koncert Depeche Mode nebyl koncertem Depeche Mode.
Poslední část tedy obstaraly Everything Counts, Stripped, Enjoy The Silence, Never Let Me Down Again, při které fanoušci rozzářili prostor haly rozsvícenými barevnými pásky a výrazně jim při tom pomáhali ti, kteří si zrovna dění na pódiu natáčeli na mobilní telefon, a v přídavku samozřejmě Personal Jesus.
Noblesní byla scéna, nad kterou byl jakýsi balkon, po němž se tu a tam Dave Gahan prošel. Černobílé i barevné klipy doprovázely velkou část skladeb na obrovské projekční stěně a k tomu nutno přičíst leckdy dobře vymyšlené světelné efekty. Při tom všem působili během koncertu Depeche Mode pokorně a skromně.
Jistě to bylo tím, že prostě přijeli zahrát svým kamarádům z České republiky a ti se jim za to odměnili vřelým ohlasem a mnoha dalšími znameními ujišťujícími se o tom, že jejich hudbu nikdy neopustí.

Depeche Mode
O2 arena, Praha, 31. ledna
Hodnocení: 85%Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)