Pátek je plný

diář
Na cestách vlakem je skvělé, že se tam odehrávají příběhy na velmi malé ploše. Mám tím na mysli sedadlo, které člověku patří, případně sedadla, která jsou blízko sebe.
Při sobotní cestě do Hradce Králové jsem velmi dobře viděl na matku s malou dcerou, které mohly být tak tři roky. Trochu zlobila, pobíhala po voze, oslovovalo cestující, kteří jí za to darovali úsměv, neboť jejímu blábolení příliš nerozuměli, a matka telefonovala. Dcerku hlídala pouze zrakem, byla si jistá, že nic neprovede.
Potom matka vytáhla z kabelky papírový plánovací diář a na základě telefonického rozhovoru, který právě vedla, si do něho počala zapisovat termíny schůzek na příští týden. Bylo jich poměrně dost, většinou směřovaly k pondělku a úterku.
V tu chvíli si dcerka všimla matčina počínání a přiběhla k ní. Jakmile její rodička položila propisovací tužku na sedačku, ona se jí zmocnila, a protože jediný papír široko daleko byl matčin diář, začala do něho čmárat. Činila tak velmi systematicky a vybrala si k tomu pátek 16. března. Celé pole toho dne, v němž ještě nebyla naplánovaná ani jedna akce, s gustem a nelíčenou radostí začmárala tak, že brzy nebylo patrné, že tam nějaké bylo.
Matka po chvíli vzala dceři propisovací tužku z ruky, a aniž by si všimla toho, že pátek je „neviditelný“, domlouvala si po telefonu další schůzku. Zjevně přitom došlo na onen pátek 16. března. Jakmile se ale rozhodla čas schůzky vepsat do diáře, narazila na začmárané pole.
V tu chvíli jí očima projel šibalský úsměv, pohladila dceru po vlasech a do telefonu odpověděla: „V pátek bohužel nemůžu. Mám ho už plný.“
Normálně mě to souznění matky a dcery dojalo.Komentáře [ 1 ]

  • Milan napsal:

    Hmmm , Jardo , tohle by si už konečně měli uvědomit všichni v téhle hektické , uspěchané a hlavně nebezpečně virtuální době. Hlavně rodiče , kteří nemají , anebo nechtějí , mít čas na svoje děti a tak jim kupují výdobytky dnešní doby .Mají jít raději do přírody , zapálit si ohýnek a přespat ve stanu nebo pod širákem . Ale to už ani leckteří dnešní teenageři neznají . O moc přicházejí , ale ono jim to zase tak nevadí , mají přece ty sociální sítě ….. .

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)