Na internetu jsou neznámé fotky a videa z Woodstocku

Woodstock
Na internetu je další zajímavá věc. Stovky dosud neznámých fotografií a několik videí dokumentujících atmosféru Woodstocku, nejslavnějšího hudebního festivalu všech dob, totiž zveřejnilo muzeum této akce. Archiv obsahuje fotografie a videa od 29 přímých účastníků festivalu.
Dobové snímky zachycují zejména atmosféru festivalu, návštěvníky, jsou mezi nimi fotografie celého areálu ze vzduchu, záběry zpoza pódia či rozhovory s účastníky. Nejsou na nich ale účinkující.
Woodstock se konal ve dnech 15. až 18. srpna 1969 u města Bethel v Catskill Mountains, které je vzdáleno nějakých 130 kilometrů na sever od New Yorku. Festival s podtitulem Tři dny lásky a hudby se stal jednou z klíčových událostí generaci hippies a protiválečné hnutí v USA. Na festivalu vystoupili kromě jiných Joan Baez, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, The Who, Ravi Shankar, Santana či Grateful Dead.
Na akci měli původně vystoupit i The Doors či Joni Mitchell, na poslední chvíli však odřekli. Jiné tehdejší hudební hvězdy pozvání odmítly hned na začátku, mezi nimi Beatles, Rolling Stones, Bob Dylan, Simon & Garfunkel či Jethro Tull. Bob Dylan odmítl navzdory tomu, že se festival konal v blízkosti jeho domu ve Woodstocku. Ian Anderson z Jethro Tull odmítl vystoupit s odůvodněním, že nemá rád hippies, nahotu ani drogy.
Vše je na adrese: https://photoarchive.museumatbethelwoods.org/Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)