Ve vzduchu voněly rokenrol a krása

fests-main
Na letní festivaly jezdím už od poloviny osmdesátých let minulého století (to zní opravdu děsně) a leccos jsem na nich už viděl. O některé zážitky jsem se již podělil, o další se dělit chystám, jiné odejdou z tohoto světa se mnou. Jakkoli si ale mohu myslet, že mě už jen tak něco nezaskočí, víkendový Grape Festival ve slovenských Piešťanech mě v jistém ohledu zastihl zcela nepřipraveného.
Musím totiž konstatovat, že se na něm shlukují nejkrásnější dívky, které si jenom lze představit. Převahu mají samozřejmě ty slovenské, o jejichž kráse se tu pěly ódy už za bolševika. České matky však vyslaly za hranice též kvalitu nebývalou, vinařskou mluvou řečeno vyzrálý pozdní sběr z jižního svahu s mnoha přívlastky. To vše tam bylo bez ohledu na to, či šlo o dívky věku tanagerského, vyššího či poněkud vyššího. Zejména v pátek přecházel z té krásy zrak, a když jsem potkal jiné muže, první věty se nestáčely k programu akce, nýbrž k opojení vší tou krásou.
Při koncertu PSH tančila v mém bezprostředním dosahu princezna, která každému člověku, u kterého tušila sedmatřicet tělesných stupňů, tedy život, nastavovala svou vnadnou zadnici ke svobodnému nakládání či použití. Její učebnicová ňadra opustila dávno místo v kobkách látkových košíčků obepnutých kolem hrudníku a ladně se pohupovala asi metr třicet nad zemí. Možná si té holky všimli i Vladimir 518 a Orion, kteří měli z pódia výhled lepší než já.
Jiná víla tančila okouzlena hudbou britských Oh Wonder a zvolna, pohyby nymfy šťastné po víně, spouštěla ramínka šatů k loktům a neskončila s tím ani tehdy, když už její bradavky cudně lákaly k posouzení. Cítila se bezpečně, což je na Grape Festivalu pocit zcela patřičný.
Při koncertu Kodaline si vykasalo další ztělesnění něhy své lehounké šatičky do výšky ledvin a odhalilo místa, o nichž většina mužů u většiny žen jenom sní. Nemělo je skryta ani prádlem ušitým z látky, která by se vešla za nehet, přesto vytrvale tančilo, jako by na tom závisel osud zbytku jejího smysluplného života.
Připouštím, že druhý den bylo té nádhery o trochu méně, neboť krásné dcery krásných matek přes noc evidentně hýřily, ukrajovaly z jablka poznání a ponechaly alkohol kolovat ve svých žilách až do božího rána či následujícího poledne. To všechno jejich krásu krapítek zastínilo, nicméně i v sobotu vtančily do víru festivalového dění odhodlaně a sebevědomě.
Při nočním koncertu Alt-J vylezla do půl těla obnažená kráska na ramena svého siláka a pohupovala se tam v rytmu přicházejícího z pódia. Kameraman ji na okamžik zachytil, objevila se na velké projekční stěně s tím svým bezelstným úsměvem pramenícím z euforie žitého. Režisér ji ale ponechal v záběru jenom krátce, možná se zalekl toho, že by oční bulvy přítomných opustily produkci hlavní kapely a věnovaly se té euforii.
Na Grape Festivalu ve vzduchu voněly rokenrol a ženská krása. Kdo chtěl, porci si z obého odtrhl, protože když to neudělal, ponechal ho jiným, dychtivějším.Komentáře [ 1 ]

  • Lojza napsal:

    Jaký věk, vyjádřeno číselně, lze považovat za „tanagerský“? Nemělo by tam být spíš Tangerský podle toho města v Maroku?

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)