Arethu Franklinovou ztvární Jennifer Hudsonová

Jennifer-Hudson-Aretha-Franklin-Movie
Už je to jasné, dohady jsou ukončeny. Vznikne životopisný film o zesnulé zpěvačce Aretě Franklinové. V hlavní roli se představí Jennifer Hudsonová, režisérkou bude Jihoafričanka Liesl Tommyová a autorkou scénáře Callie Khouriová. Zprávu přinesl server Hollywoodreporter.com.
O filmu o životě významné vokalistky se psalo a hovořilo již dlouhou dobu. Finální detaily byly ale zveřejněny až v minulých hodinách. Tvůrci přitom brali ohled na to, že si Jennifer Hudsonovou do hlavní role vybrala sama Franklinová ještě předtím, než z tohoto světa 16. srpna loňského roku odešla.
Původně byla role nabídnuta Halle Berryové, americké herečce a modelce, která je stále považována za symbol krásy. K dohodě s ní ale nedošlo, a tak již v roce 2015 vstoupila do jednání o obsazení hlavní role sama Franklinová a navrhla, aby ji ztvárnila právě Hudsonová. Od té doby se jednalo o smlouvě, pravda, s pauzami, protože vážná nemoc i loňské úmrtí zpěvačky věci zpomalily.
Film, jehož název zatím není znám, měl být podle původního plánu veřejnosti představen v roce 2017. Má se zaměřit především na kariéru zpěvačky v šedesátých a sedmdesátých letech. Tvůrci chtějí divákům přiblížit i zpěvaččin vztah k násilnému manželovi Tedu Whiteovi, za kterého byla provdaná v letech 1961 až 1969, a také k otci C. L. Franklinovi.
Natáčet by se mělo začít v letošním roce. Kdy bude premiéra, je zatím otázkou. Tím spíš, když loni v listopadu byl uveden jiný film o Franklinové.
Na filmovém festivalu Doc NYC v New Yorku měl totiž 12. listopadu premiéru dlouho očekávaný dokumentární snímek Amazing Grace. Stalo se tak šestačtyřicet let poté, co byl natočen. Zrealizoval ho totiž v roce 1972 americký režisér Sydney Pollack, materiál však zůstal několik desetiletí nezpracovaný.
Přestože byl film i navzdory technickým problémům dokončen v roce 2011, Franklinová mnoha právními kroky blokovala jeho premiéru. Spory byly vyřešeny až po její smrti, souhlas k promítání sedmaosmdesátiminutového dokumentu dali její rodinní příslušníci.
Film vznikl během dvou večerů v baptistickém kostele v Los Angeles, kde Franklinová nahrávala koncertní album. Pollack však při filmování nepoužil klapku, tehdy nezbytnou pomůcku pro sladění zvuku s obrazem. Natočený materiál s délkou dvaceti hodin byl jen těžko zpracovatelný, a dokončení filmu proto odložili.
Aretha Franklinová se narodila 25. března 1942 a byla jednou z nejúspěšnějších interpretek všech dob. Aktivní byla od roku 1956 až do roku 2017. Za tu dobu získala osmnáct Cen Grammy. Americký čtrnáctideník Rolling Stone ji zařadil na první místo žebříčku 100 nejlepších zpěvaček všech dob a v roce 1987 se stala první ženou, kterou uvedli do Rock-and-rollové síně slávy.
V lednu 2009 zpívala na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obamy. Na kontě má více než tři desítky alb. Poslední studiovou nahrávku s názvem Aretha Franklin Sings the Great Diva Classics vydala v říjnu roku 2014.
Sedmatřicetiletá zpěvačka a herečka Jennifer Hudsonová se stala známou v roce 2004 jako finalistka třetí série pěvecké soutěže American Idol. Na kontě má tři studiová alba – Jennifer Hudson (2008), I Remember Me (2011) a JHUD (2014).
Jejím filmovým debutem byl muzikál Dreamgirls (2006), který jí v roce 2007 vynesl Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA, Critics’ Choice Movie Award i Screen Actors Guild Award za herecký výkon ve vedlejší roli. Následně si zahrála také ve snímcích Sex ve městě: Film (2008), Zeď nářků (2008), Winnie Mandela (2011) či Lullaby (2014) a v seriálu Empire (2015). Od listopadu 2013 má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

(Tento článek vyšel 15. ledna 2019 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)