Jak kdosi pohřbil Karla Gotta a já zjišťoval, co je na tom pravdy

Gott
Přiznám se, že na své novinářské profesi nemám rád cokoli kolem nekrologů a úmrtí umělců vůbec. Bohužel na mě dnes (12. února 2019) kolem poledne čekal nepříjemný maratón, který skončil až krátce po patnácté hodině. Týkal se Karla Gotta. Českou republikou se totiž začala šířit zvěst, že zemřel.
Informace ke mně přišla od kolegů z Novinek.cz, kteří ji dostali od kohosi napojeného na nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Mým úkolem bylo ověřit, je-li pravdivá.
V první fázi mi nikdo z těch, o nichž jsem si myslel, že by mohli vědět více, nezvedal telefon. Nejlepším zdrojem měla být samozřejmě Gottova mluvčí Aneta Stolzová, ta ale měla dlouho obsazeno. Mezitím jsem se dovolal člověku z pořadatelského týmu festivalu Benátská! (na kterém má Gott v červenci vystoupit), který vzal informaci i možném Mistrově skonu velmi vážně. Byť jsem jej upozornil, že takových fám už v minulosti pár bylo, vyděsil jsem ho.
No a mně v tu chvíli vyděsila kamarádka fotografka, která mi napsala sms s dotazem: „Je pravda, že zemřel Gott?“ Na můj zpětný dotaz, odkud tu informaci má, mi odepsala, že od svého zdroje, jenž ji má od kohosi blízkého nemocnici na Karlově náměstí v Praze (!!!!). Začal jsem se nepříjemně potit, protože dvě informace o případném úmrtí už jsou docela dost. Potvrzené jsem ale neměl nic.
Nakonec mi zavolala zpět Gottova mluvčí a ubezpečila mě, že zpěvák nezemřel. Sdělil jsem to ještě pořadateli festivalu Benátská!, abych ho uklidnil (což se povedlo), a novinářského stresu měl být pro celý den konec.
Jenže nebyl. Asi za hodinu se mi ozvala kolegyně z mé redakce, která mi sdělila, že zemřel Karel Gott. Vysvětlil jsem jí, že se tak podle zpěvákovy mluvčí nestalo, ale ona trvala na svém s tím, že její zdroj je spolehlivý. Ten zdroj byl spojený s jinou pražskou nemocnicí, ne na tu na Karlově náměstí. Za pár minut mi informaci opakovala s tím, že prý se se zveřejněním té zprávy z nějakého důvodu čeká. Stres se mi pochopitelně vrátil.
Nakonec ho pořešil sám Karel Gott, který po patnácté hodině na svůj Facebook napsal: „Rád bych se podíval do tváře té osobě, která mě dnes pohřbila zaživa. Snad se u toho aspoň dobře pobavila. Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: fajn se mám.“
To mě přece jenom uklidnilo náležitě. Mistrovi přeju pevné zdraví. Jako novinář zůstávám nadále ve střehu.Komentáře [ 1 ]

  • Jiří Charypar napsal:

    Přeji mistrovi dlouhá léta a pevné zdraví! <3

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)