JAROSLAV ŠPULÁK

Narodil se v roce 1967 v Broumově. Je hudební publicista, který od roku 2003 pracuje v kulturní rubrice deníku Právo. Od devadesátých let prošel redakcemi hudebních časopisů Rock & Pop a Bang! (později přejmenovaný na Big Beng!).

Jako spisovatel debutoval novelou Vypíchej jí obě oči (1999). V roce 2004 vydal vlastním nákladem druhou novelu V pondělí v osm ráno, o dva roky později vyšla knížka Barman. Soubor povídek Na pohřbu se říká pravda vydal v roce 2007 jako dárek ke svým čtyřicátým narozeninám. Tato kniha nebyla v prodeji. Mají ji pouze jeho přátelé a známí.

Poslední jeho novela, rovněž vydaná vlastním nákladem, se jmenuje Někdy mě to až děsí. Vyšla na Vánoce roku 2009 a na tomto webu si ji lze celou přečíst, případně objednat v tištěné podobě. Objednat si lze i všechny předcházející knihy.

Špulák je také autorem několika hudebních publikací. S Petrem Korálem napsali encyklopedii československého rocku Ohlasy písní českých (1992), s Michalem Husákem rockovou encyklopedii 90. let Yeah! 1990 – 2000 (2001).

V roce 2004 knižně zaznamenal desetiletou historii festivalu Rock for People, v roce 2006 historii předávání českých hudebních cen v knize Ušatec, gramofonek, anděl. Patnáct let festivalu Noc plná hvězd popsal se Šárkou Hellerovou v publikaci vydané roku 2007. Divoký příběh skupiny Doga přinesl v knize XX let dogové závislosti (2008).

Momentálně publikuje především v deníku Právo, dále na serveru Novinky.cz, serveru Play.cz a v časopise Rock & Pop. Již řadu let připravuje Festivalové noviny Rock for People.